Путін передав Трампу документ під час їх саміту - Politico

Путін передав Трампу документ під час їх саміту - Politico

В документі міститься ряд пропозицій щодо взаємного роззброєння

Путін передав Трампу документ під час їх саміту - Politico
Фото kremlin.ru

Під час саміту в Гельсінкі президент РФ Владімір Путін передав своєму американському колезі Дональду Трампу документ, що містить пропозиції про посилення контролю над озброєннями.

Документ, який вдалось отримати виданню Politico, це одна сторінка запропонованих тем для обговорення, яка краще розкриває зміст зустрічі лідерів 16 липня. Виданню вдалось розглянути також і російськомовну версію, яка називається «Діалог з проблеми контролю над озброєннями».

Зазначається, що особа, яка надала документ Politico, отримала його від російських високопосадовців, причетних до організації саміту.

Документ вказує на дивну нормалізацію в пріоритетах, про які Путін говорив на зустрічі, в тому числі продовження ряду знакових ядерних угод та впровадження нових обмежень на озброєння. Ці проблеми були традиційними для Росії та США протягом десятиліть.

Нові подробиці свідчать про те, що Путін зацікавлений у збереженні співробітництва двох країн щодо ядерного озброєння, незважаючи на непорозуміння через ситуацію в Україні та Сирії.

Невизначеність щодо того, про що говорили Путін та Трамп, викликала у Вашингтоні неабияке занепокоєння. Навіть найближчі радники Трампа в США висловили свою невпевненість щодо того, про що говорили або про що домовились лідери. Минулого тижня, директор Національної розвідки Ден Коутс заявив, що «він не в змозі ані зрозуміти, ані говорити про те, що відбулось у Гельсінкі».

Тим не менш, Путні під час конференції торкнувся деяких тем документу, коли сказав, що «як великі ядерні держави ми несемо особливу відповідальність за підтримання міжнародної безпеки».

Серед інших пріоритетів Путін висловив зацікавленість у розширенні угоди про скорочення ядерних озброєнь та забезпечення «нерозповсюдження зброї в космосі».

Білий дім відмовився відповідати на більшість питань щодо того, про що говорили Путін та Трамп та заявив, що не буде ні підтверджувати, ні спростовувати наявність цього документу.

«Під час історичної зустрічі президента Трампа та президента Путіна, два лідери обговорили ряд тем, в тому числі наші ядерні арсенали, на які загалом припадає 90% усієї ядерної зброї», – сказав представник Ради національної безпеки Гарретт Маркіз.

Він додав, що ані Трамп не отримував жодних письмових пропозицій від Путіна, і сам Трамп жодних письмових пропозицій своєму колезі не надавав.

Деякі американські високопосадовці США заявили, що не довіряють пропозиціям Путіна щодо контролю над озброєннями. Вони переконані, що він прагне завадити пріоритетам Трампа модернізувати ядерний арсенал Америки та створити Космічні війська, військову галузь, яка, за словами Трампа, забезпечить панування США за межами Землі.

Нагадаємо: 16 липня у Гельсінкі відбулась зустріч між президентами США та РФ.

За виступ Трампа за результатами російсько-американського саміту, його м’яко кажучи розкритикували за м’яке відношення до Путіна.

Згодом президент США намагався виправдатись тим, що його неправильно зрозуміли, а пізніше заявив, що якщо що з Путіним не вдасться знайти спільної мови, Трамп стане для нього «найзатятішим ворогом».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло