«Метінвест» Ахметова придбав частину акцій «Донецьксталі»

«Метінвест» Ахметова придбав частину акцій «Донецьксталі»

Частка Fintest Trading Co Limited в підприємстві знизилася до нуля після продажу

«Метінвест» Ахметова придбав частину акцій 	«Донецьксталі»
Фото Facebook "Метінвест"

Компанія Fintest Trading Co Limited (Кіпр), у власності якої перебувало 100% акцій ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод «(Донецьк, НКТ), продала по 24,989999% своїх акцій трьом компаніям – Metinvest BV (Нідерланди), Altana Ltd, Misandyco Holdings Ltd (обидві – Кіпр) і віргінської Treimur Investments Ltd., а також ще неназваній компанії, і вийшла зі складу акціонерів підприємства. 

Про це з посиланням на дані НКЦПФР пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, частка Fintest Trading Co Limited в підприємстві знизилася до нуля в результаті продажу акцій третім особам на вторинному ринку.

Однак, емітент не має інформації «про осіб, які входять в ланцюг володіння корпоративними правами юридичної особи і через яких особа розпоряджається акціями».

Раніше гірничо-металургійна група «Метінвест» Ріната Ахметова і Вадима Новінського опосередковано увійшла до складу акціонерів ПАТ «Шахтоуправління «Покровське» (Донецька обл.), яке є найбільшим виробником коксівного вугілля в Україні.

Згідно з даними в системі розкриття інформації НКЦПФР, з другого кварталу минулого року 57,29% акцій «Покровське» переведені з ПрАТ «Донецьксталь» – металургійний завод» на ТОВ «Індастріал коал холдинг» (ICH, Київ). 24,99% ICH на сьогодні належить Metinvest BV (Нідерланди).

75,01% акцій ICH розподілені між кіпріскімі Altana Limited (24,99%), Misandyco Holdings LTD (24,99%), Mastino Тrading LTD (0,04%) і віргінської Treimur Investments Limited (24,99%).

Altana, Мisandaiko і Мastinto також підконтрольний ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод» (ДКХЗ, Дніпропетровська обл.). «Метінвест» веде роботу з Антимонопольним комітетом України (АМКУ), щоб отримати статус офіційного бенефіціара ДКХЗ. При цьому «Метінвест» вже отримав ряд дозволів антимонопольних органів інших країн на придбання даного підприємства.

Разом з цим, гендиректор «Метінвесту» Юрій Риженков в червні в інтерв'ю Bloomberg повідомив, що група зацікавлена ​​в налагодженні партнерства з іншими компаніями або придбання нових активів з метою заміщення своїх підприємств, що знаходяться на тимчасово непідконтрольною Україні території, управління якими акціонери втратили з 15 березня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті