mind
Регулятори перевірять законність дописів Маска у Twitter щодо приватизації Tesla

Регулятори перевірять законність дописів Маска у Twitter щодо приватизації Tesla

Комісія з цінних паперів та бірж США сумнівається, що Маск знайшов необхідні кошти та дивується, чому оголошення про приватизацію було зроблено через соціальну мережу

Регулятори перевірять законність дописів Маска у Twitter щодо приватизації Tesla
Фото Shutterstock

Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) має намір перевірити наскільки законним була публікація щодо намірів генерального директора Tesla Ілона Маска приватизувати компанію. Про це повідомляє CNBC.

За даними Wall Street Journal, комісія зробила запит до компанії щодо того, чи було повідомлення Маска правдою та чи насправді він забезпечив фінансування ймовірного викупу акцій. SEC також цікавить, чому для оголошення такого роду інформації було обрано допис у соціальній мережі, замість традиційної подачі відповідних документів до комісії.

Крім того, зазначається, що інвестори є не настільки впевненими, що Маск фактично забезпечив фінансування. Якщо це виявиться неправдою, це може спричинити для компанії, а також для самого Маска великі проблеми.

Правило SEC «14е-8» забороняє публічним компаніям оголошувати про свої плани щодо купівлі або продажу цінних паперів, якщо керівництво не має наміру це зробити, не має коштів на завершення угоди або діє таким чином, щоб маніпулювати вартістю акцій.

Таким чином, якщо Комісія дійде висновку, що генеральний директор Tesla не мав фінансового забезпечення викупу акцій, стане ясно, що Маск просто маніпулював вартістю акцій компанії.

Нагадаємо: днями Ілон Маск у Twitter повідомив, що збирається викупити усі акції компанії, і таким чином, її приватизувати. У дописі Маск зазначив, що «фінансування забезпечено». За умови продажу акцій за вказаною ним ціною, сума угоди може досягнути $72 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті