mind
НБУ вже за тиждень припинить реєстрацію договорів на залучення кредитів із іноземних джерел

НБУ вже за тиждень припинить реєстрацію договорів на залучення кредитів із іноземних джерел

Спрощення у такій реєстрації почне діяти з 17 серпня за винятком кількох пунктів, які діятимуть з 20 серпня 2018 року

НБУ вже за тиждень припинить реєстрацію договорів на залучення кредитів із іноземних джерел
Фото: Shutterstock

Національний банк з 17 по 19 серпня 2018 року не реєструватиме договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті, та зміни до таких договорів.

Зазначені зміни до деяких нормативно-правових актів НБУ закріплено постановою правління № 83 від 20 липня 2018 року, яка набирає чинності  з 17 серпня 2018 року.

«Уповноважені банки у період з 17 серпня 2018 року до 19 серпня 2018 року (включно) не надсилають до Національного банку України документи для проведення реєстрації договорів, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за залученими від нерезидентів кредитами, позиками в іноземній валюті (далі – договори), та унесення змін до реєстрації договорів (далі – реєстраційні дії), а також для анулювання реєстрації договорів згідно з розділом I Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 17 червня 2004 року № 270», – йдеться у документі.

Крім того, як зазначається у документі, НБУ з 20 серпня 2018 року не проводить реєстраційних дій та анулювання реєстрації договорів на підставі документів, одержаних від уповноважених банків до 16 серпня 2018 року (включно), та залишає такі документи без розгляду.

Нагадаємо, НБУ повністю автоматизував процедури реєстрації/унесення змін до реєстрації/анулювання реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики) в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками. Відповідні норми наведеної постанови НБУ наберуть чинності з 20 серпня 2018 року.

Як писав Mind, НБУ удосконалив методику формування даних щодо прямих іноземних інвестицій (ПІІ) банківського сектору з урахуванням реінвестованих доходів банків, а також здійснив відповідний перегляд даних статистики зовнішнього сектору за 2017 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті