НБУ спростив для українців залучення кредитів із зовнішніх джерел
Повністю автоматизовано процедури реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики) в іноземній валюті

Національний банк України повністю автоматизував процедури реєстрації/унесення змін до реєстрації/анулювання реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики) в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.
Як зазначається, таке спрощення діятиме з 20 серпня 2018 року, що закріплено постановою правління № 83 від 20 липня 2018 року.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Ініціювання таких процедур здійснюватиме уповноважений банк – обслуговуючий банк за договором шляхом надсилання до Національного банку відповідного електронного документа, на підставі якого засобами спеціального програмного забезпечення Національного банку буде проведено в автоматизованому режимі необхідну процедуру», – пояснюють у НБУ.
При цьому буде виключено вимоги щодо обов’язкового проведення центробанком окремої процедури розгляду та аналізу пакетів документів, яка застосовувалася у випадку виявлення обслуговуючим банком індикаторів ризикової фінансової операції за зовнішнім договором кредитування, який потребував реєстрації/унесення змін до реєстрації.
Так, зазначена зміна сприятиме подальшій лібералізації сфери валютного регулювання, покращенню фінансування економічних суб‘єктів України та, відповідно, пожвавленню української економіки в цілому.
Згідно з документом, НБУ з 20 серпня 2018 року не проводить реєстраційних дій та анулювання реєстрації договорів на підставі документів, одержаних від уповноважених банків до 16 серпня 2018 року (включно), та залишає такі документи без розгляду.
Водночас уповноважений банк у такому випадку повторно (без отримання від клієнта резидента-позичальника окремої заяви про реєстрацію договору/заяви про внесення змін до реєстрації договору) ініціює проведення реєстраційних дій за договором.
Нагадаємо: днями НБУ змінив Правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про валюту і валютні операції».
Як писав Mind, Верховна Рада прийняла закон «Про валюту» наприкінці червня 2018 року. Так, закон дозволить прискорити валютну лібералізацію. Окрім того, акт передбачає концептуально новий підхід до системи валютного регулювання і нагляду – «дозволено все, що прямо не заборонено».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.