mind
Мінфін регулярно звітуватиме про основні показники діяльності державних банків

Мінфін регулярно звітуватиме про основні показники діяльності державних банків

Формат нової звітності буде оприлюднено до 1 вересня, перший розширений звіт - 1 листопада

Мінфін регулярно звітуватиме про основні показники діяльності державних банків
Фото: Shutterstock

Міністерство фінансів розпочинає регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності 4 державних банків, стан впровадження ними стратегічного реформування державного банківського сектора, виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну і додається, що зазначена ініціатива належить в.о. міністра фінансів Оксані Маркаровій.

«Зважаючи на те, що державні банки та банки з державною часткою складають понад 50% банківського ринку, на їх капіталізацію за роки незалежності було спрямовано близько 250 млрд грн (з них 155,4 – АТ КБ “Приватбанк”). Їхня діяльність, окрім комерційної важливості для держави, становить великий суспільний інтерес», – пояснюють у міністерстві.

Так, звітування спочатку відбуватиметься у вигляді квартальних і піврічних звітів на офіційному веб-сайті Мінфіну, а згодом – в окремому розділі буде зібрано усю інформацію про функціонування державного банківського сектора: поточні звіти в стилі bank at a glance, стратегії і звіти про процес їх реалізації, результати роботи з проблемними активами (NPLs), включаючи реалізовані реструктуризації, а також актуалізовану інформацію по судовим процесам та зверненням до правоохоронних органів. Усі дані будуть подані як в агрегованому вигляді, так і по кожному з 4 державних банків окремо.

Протягом найближчих тижнів Мінфін разом з НБУ та банками буде опрацьовувати формат розкриття інформації з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема, банківської таємниці.

Нагадаймо, 5 липня Верховна Рада ухвалила проект закону 8331-д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функціонування фінансового сектору в Україні, змінивши управління держбанками.

За даними Європейсмького банку реконструкції і розвитку, з початку 2008 року Україна влила  в свої державні банки $15,5 млрд

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті