НБУ змінив правила для розкриття банківської таємниці

НБУ змінив правила для розкриття банківської таємниці

Банки надаватимуть інформацію, яка містить банківську таємницю, при здійсненні валютного нагляду

НБУ змінив правила для розкриття банківської таємниці
Фото: НБУ

Національний банк України (НБУ) змінив Правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці у зв'язку з набранням чинності Закону України «Про валюту і валютні операції», йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, відповідні зміни затверджені постановою Правління НБУ від 20 липня 2018 року № 82, яка набирає чинності одночасно з днем уведення в дію зазначеного закону.

«Змінені Правила дозволять банкам надавати інформацію, яка містить банківську таємницю, при здійсненні валютного нагляду. У тому числі, в разі запровадження регулятором заходів захисту відповідно до Закону України «Про валюту і валютні операції», – йдеться у повідомленні регулятора.

Згідно чинної редакції Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, до набрання чинності зазначенх змін, банки мають право надавати інформацію, що становить банківську таємницю, іншим банкам та НБУ в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій. 

 Так, документ приведено у відповідність до статей 60, 62 наведеного закону, зокрема, в ньому з’явилися такі нові слова, як «валютний нагляд», «заходи захисту», тощо.

Нагааємо, Верховна рада прийняла закон «Про валюту» наприкінці червня 2018 року. Так, закон дозволить прискорити валютну лібералізацію. Окрім того, акт передбачає концептуально новий підхід до системи валютного регулювання і нагляду – «дозволено все, що прямо не заборонено».

Про те, як боротьба з офшорами і збільшення фінансової прозорості призвели до краху банківської таємниці, читайте у колонці для Mind консультанта Департаменту комплексних трансформацій бізнесу «Делойт» в Україні Ірини Мягкої.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло