Qualcomm домовилася з владою Тайваню про скасування штрафу на $774 млн

Qualcomm домовилася з владою Тайваню про скасування штрафу на $774 млн

Компанія сплатить штраф за порушення антимонопольного законодавства, але в 10 разів менший

Qualcomm домовилася з владою Тайваню про скасування штрафу на $774 млн
фото pixabay.com

10 серпня Qualcomm і Тайванська комісія з питань чесної торгівлі (TFTC), головний антимонопольний регулятор острова, повідомили про скасування рішення Комісії, яка наклала на американського виробника чіпів штраф у розмірі $774 млн, інформує Bloomberg.

Цей штраф став рекордним для Тайваню. Суперечку вдалося залагодити, однак штраф залишається – хоч і буде знижений до $93 млн. Зазначається, що ця сума вже виплачена компанією.

Крім того, тайваньський регулятор тепер буде протягом 5 років контролювати переговори Qualcomm з ліцензіатами для забезпечення «справедливості». У той же період чипмейкер повинен збільшити свої комерційні інвестиції на Тайвані, у тому числі співпрацювати за проектами 5G і відкрити на острові нові виробничі та інженерні центри.

У жовтні минулого року TFTC оштрафувала Qualcomm приблизно на $774 млн. Компанію звинуватили в тому, що вона обмежувала доступ конкурентів до своїх технологій. Qualcomm, монополіст в таких сегментах ринку мікросхем, як CDMA, WCDMA і LTE, порушувала антимонопольне законодавство як мінімум 7 років, зібравши за цей час $13 млрд з місцевих компаній у вигляді ліцензійних та інших платежів.

Qualcomm вину не визнала і подала апеляцію.

Зазначається, що Qualcomm веде подібні суперечки з Apple та Федеральною комісією з торгівлі США.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія погрожує виробнику чіпів Qualcomm великим штрафом за монополію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло