mind
Сьогодні вночі українці побачать найяскравіший зорепад року – Персеїди

Сьогодні вночі українці побачать найяскравіший зорепад року – Персеїди

Частота появи метеорів буде досягати близько 120 за годину

Сьогодні вночі українці побачать найяскравіший зорепад року – Персеїди
фото Facebook Вадим Лефтор

В ніч з 12 на 13 серпня українці зможуть спостерігати один із найяскравіших зорепадів року Персеїди. Активна фаза падіння метеорів припаде на час з 22:00 до 00:00. Місяць цього разу не стане перешкодою, тому що 11 серпня земний супутник проходить фазу повного місяця.

Явище метеоритного потоку Персеїди відбувається щорічно. Його пік припадає на середину серпня.

Ефект метеорного потоку породжують частки хвоста комета Свіфта-Таттла. Рухаючись по сильно витягнутій орбіті, вона робить один оберт навколо Сонця за 133 роки. При зближенні із Сонцем ядро комети частково випаровується, і гази несуть із собою пил і дрібні камені, утворюючи позаду неї яскравий хвіст. Незважаючи на свій малий розмір (всього кілька міліметрів), вони мають величезну швидкість, тому, врізаючись у земну атмосферу, дуже яскраво спалахують.

Частинки вдаряються об земну атмосферу на швидкості 53 км/c, а їхня кількість може досягати, за прогнозами астрономів, до 120 на годину.

Спостерігати за рідкісним явищем можна буде з будь-якої точки, за можливості – подалі  від міських вогнів. У межах міста найкращим місцем стануть місцеві шкільні стадіони, паркові зони або дахи багатоповерхівок спальних районів.

Астрономи додають, що для спостереження не знадобиться ні бінокль, ні будь-яке інше обладнання – зорепад буде видно неозброєним оком.

Наступний метеорний потік під назвою Драконіди можна буде спостерігати з 8 по 10 жовтня. Це інші метеорні потоки, і вони не такі активні як Персеїди. Їх прогнозована частота падіння – близько 15-20 метеорів на годину.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті