mind
Грецькі «золоті» візи виявилися найпопулярнішими в Європі

Грецькі «золоті» візи виявилися найпопулярнішими в Європі

Посвідка на проживання в Греції видається будь-кому, хто придбає нерухомість на суму від 250 000 євро

Грецькі «золоті» візи виявилися найпопулярнішими в Європі
фото pixabay.com

Грецьке агентство із залучення інвестицій Enterprise Greece повідомило, що з початку 2018 року владою країни було видано 2968 посвідок на проживання (вид на жительство – рос.) в обмін на інвестиції в економіку країни. Це робить грецьку програму «золотих» віз найпопулярнішою в Європі, повідомляє «Коммерсант».

За даними грецького агентства, з моменту відкриття програми в 2013 році Греція видала 20456 посвідок на проживання іноземцям, що на 6 тисяч більше, ніж у Португалії.

Серед іноземців найбільше проживати у Греці хочуть громадяни Китаю (47%). Громадяни України становлять 2,8% від усіх одержувачів віз, росіяни – 14,5%.

Експерти називають грецьку програму надання посвідки на проживання в обмін на інвестиції однією з найшвидших і найдешевших у Європі. Грецький дозвіл на проживання дозволяє вільно переміщатися по країнах Шенгенської зони, крім того, відсутній мінімальний термін перебування в країні для отримання та продовження документа.

Купівля нерухомості на суму 250 тисяч євро вважається достатньою підставою для надання дозволу на проживання.

Як повідомлялося, програми «золотих» віз ряду країн-членів ЄС були розкритиковані владою Євросоюзу. Про намір бороти з практикою надання посвідки на проживання або громадянства в обмін на інвестиції заявила європейський комісар з питань юстціі Віра Журова, яка відзначила, що «серйозно стурбована» ситуацією, коли держави-члени ЄС фактично надають право іноземцям купувати громадянство і безперешкодно переміщатися по Євросоюзу.

Найбільш доступними паспортами і посвідками на проживання в Європі традиційно вважаються, поряд з грецьким, португальські, мальтійські і кіпрські документи.

Раніше ми публікували ТОП-10 країн, в яких купити громадянство коштує найдорожче.

Нагадаємо, Україна увійшла до трійки країн, в яких цінність громадянства зросла найбільше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті