ШІ від Google визначає хвороби очей швидше за лікарів

ШІ від Google визначає хвороби очей швидше за лікарів

Розроблена компанією система за знімком сітківки може визначати понад 50 різних захворювань очей

ШІ від Google визначає хвороби очей швидше за лікарів
фото з pixabay.com

Британська компанія DeepMind , яка з 2014 року належить Google, розробила систему, яка за знімком сітківки визначає до 50 захворювань очей. Про це повідомляє CNBC.

Цей прорив в медицині став результатом партнерства між дослідниками лондонського Медичного центру Moorgield Eye Hospital, компанії DeepMind та Лондонського інституту офтальмології.

Дослідження розпочалось в 2016 році і в його рамках було проаналізовано тисячі де-персоналізованих знімків очей. Система ШІ змогла правильно визначити понад 50 різновидів захворювань очей з точністю до 94%.

В компанії говорять, що їхня система працює швидше, ніж люди, але так само точно. Цього вдалось досягнути за допомогою комбінації двох нейронних мереж для аналізу оптичної когерентної томографії, яка являє собою тривимірне зображення ока. Спочатку мережа сегментації аналізує знімок для співставлення різних типів тканини ока, а також симптомів захворювання очей, з якими зіштовхується. Далі мережа класифікації проглядає отриману карту, щоб діагностувати стан пацієнта та рекомендувати лікування.

Як повідомляється, у всьому світі живе більш ніж 285 млн людей із захворюваннями очей. Таким чином, потенціал цього дослідження може бути дуже вагомим.

«Технологія ШІ, яку ми розробляємо, призначена для того, щоб визначати пріоритетних пацієнтів, яких треба негайно лікувати», – сказав Пірс Кін, консультант-офтальмолог в Moorgield Eye Hospital.

«Якщо у нас буде раннє діагностування та лікування на початкових стадіях захворювань, це дасть нам більше шансів на порятунок людей», – додав він.

Наступним кроком для розробників буде проведення клінічних випробувань, щоб побачити, як нова технологія допоможе пацієнтам на практиці.

«Ми вважаємо, що ШІ може допомогти вирішити деякі з найсерйозніших проблем в області охорони здоров’я, таких як втрата зору, якої можна уникнути та яка торкається мільйонів людей по усьому світі», – сказав Мустафа Сулейман, співзасновник та  керівник прикладного ШІ в DeepMind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло