Туреччина подвоїла імпортні мита на ряд товарів із США

Туреччина подвоїла імпортні мита на ряд товарів із США

Анкара таким чином відповідає на економічний тиск з боку Сполучених Штатів, який призвів до рекордного падіння ліри

Туреччина подвоїла імпортні мита на ряд товарів із США
фото з pixabay.com

Туреччина подвоїла мита на деякі імпортні товари із США, такі як легкові автомобілі, алкоголь та тютюн у відповідь на економічний тиск з боку Сполучених Штатів. Про це повідомляє Reuters.

Цей крок пов’язаний із напругою, яка виникла між двома союзниками по НАТО через ув’язнення пастора та іншими дипломатичними питання у зв’язку із якими турецька національна валюта впала до рекордних мінімумів.

Указ, опублікований в Офіційному віснику Туреччини, підписаний президентом країни Реджепом Ердоганом, подвоїв мита на легкові авто до 120%, на алкогольна напої – до 140% та листовий тютюн – до 60%.

Мита були також подвоєні на такі товари, як косметика, рис та вугілля.

«Імпортні мита були збільшені на деякі продукти у відповідності до принципу взаємності у відповідь на навмисні напади адміністрації США на нашу економіку», – заявив віце-президент Туреччини Фуат Октай.

Ердоган сказав, що Туреччина є об’єктом економічної війни та неодноразово закликав громадян країни продавати свої долари та євро, щоб укріпити валюту.

Нагадаємо:раніше президент Туреччини заявив про початок бойкоту електроніки, яку випускають США.

Як повідомлялось, в Туреччині розгорнулась економічна криза. Проблеми виникли ще на початку року, з того часу турецька ліра подешевшала майже удвічі. Тиск на валюту досить стандартний в подібних ситуаціях: висока інфляція, великий торговий дефіцит та «друк» коштів урядом. Але найбільше посприяв обвалу валюти Реджеп Ердоган своїми заявами та тиском на центральний банк. Не обійшлось і без твіттера Дональда Трампа. Більше про ситуацію можна дізнатись із матеріалу Mind «Криза в Туреччині: банківська система на межі колапсу».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло