Туреччина подвоїла імпортні мита на ряд товарів із США
Анкара таким чином відповідає на економічний тиск з боку Сполучених Штатів, який призвів до рекордного падіння ліри

Туреччина подвоїла мита на деякі імпортні товари із США, такі як легкові автомобілі, алкоголь та тютюн у відповідь на економічний тиск з боку Сполучених Штатів. Про це повідомляє Reuters.
Цей крок пов’язаний із напругою, яка виникла між двома союзниками по НАТО через ув’язнення пастора та іншими дипломатичними питання у зв’язку із якими турецька національна валюта впала до рекордних мінімумів.
Указ, опублікований в Офіційному віснику Туреччини, підписаний президентом країни Реджепом Ердоганом, подвоїв мита на легкові авто до 120%, на алкогольна напої – до 140% та листовий тютюн – до 60%.
Мита були також подвоєні на такі товари, як косметика, рис та вугілля.
«Імпортні мита були збільшені на деякі продукти у відповідності до принципу взаємності у відповідь на навмисні напади адміністрації США на нашу економіку», – заявив віце-президент Туреччини Фуат Октай.
Ердоган сказав, що Туреччина є об’єктом економічної війни та неодноразово закликав громадян країни продавати свої долари та євро, щоб укріпити валюту.
Нагадаємо:раніше президент Туреччини заявив про початок бойкоту електроніки, яку випускають США.
Як повідомлялось, в Туреччині розгорнулась економічна криза. Проблеми виникли ще на початку року, з того часу турецька ліра подешевшала майже удвічі. Тиск на валюту досить стандартний в подібних ситуаціях: висока інфляція, великий торговий дефіцит та «друк» коштів урядом. Але найбільше посприяв обвалу валюти Реджеп Ердоган своїми заявами та тиском на центральний банк. Не обійшлось і без твіттера Дональда Трампа. Більше про ситуацію можна дізнатись із матеріалу Mind «Криза в Туреччині: банківська система на межі колапсу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].