Попит на нафту зростатиме і після 2030 року завдяки виробництву пластмаси – експерти
Перехід на електромобілі не допоможе повністю вирішити екологічні проблеми

Виробництво пластмаси стане єдиним сектором, в якому попит на нафту може продовжити зростання і після 2030 року. Про це йдеться в доповіді Міжнародного енергетичного агентства, на яку посилається ресурс Oil Price.
Останнім часом використання нафти для виробництва пального скорочується через поширення електромобілів та альтернативних видів палива. Однак виробництво пластмаси, навпаки, зростає.
Дві основні речовини для виробництва – це етан і нафта, які утворюються при переробці природного газу і сирої нафти.
Головними факторами збільшення споживання пластику є зростання населення й урбанізація. За останні 20 років виробництво пластикової продукції різко зросло, особливо в країнах з економікою, що розвивається, таких як Китай та Індія.
З іншого боку, масове використання пластика несе серйозні екологічні проблеми, тому багато країн відмовляються від окремих видів пластикової продукції (наприклад, пакетів).
«Однак у їх нинішній формі ці рішення, ймовірно, на ситуацію суттєво не вплинуть, – зазначив представник Bank of America Мерілл Лінч. – Ми поки що не бачимо достатніх зусиль у сфері переробки пластику або появи рівноцінних альтернатив цьому продукту».
«Крім того, якщо заборонити пластмасову упаковку продуктів харчування, термін їх зберігання істотно скоротиться. Це призведе до збільшення використання землі, води, пестицидів, обладнання і т.д. Чи буде це краще для навколишнього середовища? Папір часто називають альтернативою пластмасі, але виробництво паперу має більший вуглецевий слід, ніж пластик», – відзначили в WoodMac, глобальній дослідницькій і консультаційній групі з енергетики.
За матеріалами: TecnoBlog
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].