ФГВФО передав до кредитного реєстру НБУ інформацію про кредитні операції боржників банків

ФГВФО передав до кредитного реєстру НБУ інформацію про кредитні операції боржників банків

До кредитного реєстру передаються дані, якщо сума заборгованості дорівнює або перевищує 372 300 грн

ФГВФО передав до кредитного реєстру НБУ інформацію про кредитні операції боржників банків
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб представив в Кредитний реєстр Національного банку України (НБУ) інформацію про кредитні операції боржників банків, що знаходяться під управлінням Фонду, повідомляє БізнесЦензор із посиланням на інформацію Фонду.

Як зазначається, подання інформації здійснено на виконання закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ і вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків» і відповідно до вимог положення про Кредитну реєстрі Нацбанку.

Так, у Фонді нагадали, що в кредитний реєстр передаються дані боржників, якщо сума заборгованості (за основною сумою та процентами) за такими кредитними операціями дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальних заробітних плат (або еквівалент цієї суми в іноземній валюті за офіційним курсом Національного банку, встановленим на перший робочий день місяця, наступного за звітним). Згідно встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 серпня 2018 року ця сума становить 3 723 грн.

Нагадаємо, Положення про Кредитний реєстр затверджено постановою правління НБУ №50 від 4 травня 2018 року, яке набрало чинності з 6 травня поточного року.

Як зазначається, зокрема документом визначено порядок надання банком і ФГВФО (щодо неплатоспроможних або ліквідованих банків) інформації до Кредитного реєстру і видалення інформації з нього.

Крім того, затверджено механізм отримання інформації з кредитного реєстру банками, а також фізичними та юридичними особами.

Порядком також передбачено ведення реєстру запитів банків/заяв фізичних або юридичних осіб до Кредитного реєстру.

Створення кредитного реєстру НБУ є зобов'язанням України в рамках меморандуму про співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Раніше,1 березня 2018 року, Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий Верховною Радою 6 лютого 2018 року закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків» (№ 7114-д).

Кредитний реєстр НБУ – інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, зберігання, зміну, використання та поширення (надання) інформації про кредитні операції банків та про стан виконання зобов’язань за такими операціями, аналіз та класифікацію кредитів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло