Український стартап Yokebox продає німцям симулятори польотів на літаках

Український стартап Yokebox продає німцям симулятори польотів на літаках

Компанія незабаром хоче вийти на український ринок

Український стартап Yokebox продає німцям симулятори польотів на літаках
Yokebox/mc.today

Компанія Yokebox – досить успішний і перспективний український стартап, який розробляє авіаситулятори і виготовляє столи для зручного кріплення обладнання. Про компанію розповідає видання MC Today.

Андрій Никонов із Запоріжжя і Андрій Галик з Дніпра познайомилися п'ять років тому в інтернеті на тематичних форумах, присвячених авіації. Один літав на планерах, другий – на одномоторному легкому літаку.

Захоплення польотами переросло в інтерес до ігрових авіасимуляторів, за допомогою яких можна «літати» на будь-яких літаках, не виходячи з дому. Купили штурвал – знадобилися педалі.

Потім захотілося купити джойстик і приладові панелі. У якийсь момент у обох зібралася велика кількість дорогого обладнання. Все це треба було якось розставити в кімнаті.

«Це велика проблема для геймерів і тих, хто захоплюється симуляторами – як розставити устаткування і куди заховати дроти від приладів», – каже Андрій Никонов.

Обговоривши це по Skype, друзі вирішили спорудити спеціальний стіл. Андрій Галик мав у Дніпрі слюсарний цех з виробництва с/г обладнання

Стіл розробляли і збирали цілий рік. Завдяки 3D-моделюванню вдалося уникнути багатьох проблем ще до запуску виробництва. Після проб і помилок нарешті вийшло. Підприємці спроектували стіл, який сподобався їм самим, вклали в нього всі свої знання. Проект назвали Yokebox – штурвал у коробці.

Український стартап Yokebox продає німцям симулятори польотів на літаках
Yokebox/mc.today

«Хтось сприймає це як гру, однак за допомогою симулятора можна відчути, чим зайнятий пілот за штурвалом пасажирського «Боїнга». Причому якщо перед цим не освоїти важку книгу про управління системами літака, то просто не зможеш підняти його в повітря. Незважаючи навіть на те, що він віртуальний», – розповідає Никонов.

Також на симуляторах можна навчитися управляти вертольотами і цивільними літаками, політати на винищувачі або лайнері. Крім покупки устаткування, потрібно придбати ще спеціальне програмне забезпечення, яке коштує від $60.

Підприємці розуміли, що на їх столи точно буде попит. Адже у всіх, хто займається симуляторами, є однакова проблема – як зручно змонтувати обладнання. Aerosoft, велика німецька компанія, яка спеціалізується на продажу саме такого ПЗ, зацікавилася специфічним продуктом бізнесменів.

«У нас замовили два десятка столів – стільки, скільки вміщалося в невелику фуру», – згадує Никонов.

Український стартап Yokebox продає німцям симулятори польотів на літаках
Андрій Галик (справа) Андрій Никонов (зліва)
Yokebox/mc.today

Для Німеччини хлопці розробили два варіанти столів. Перший – за 599 євро, дешевший в мінімальній комплектації, він влаштує власників базового набору джойстиків. Другий – за 899 євро, дорожчий, на якому можна змонтувати все, що завгодно.

Для фанатів це не надто велика ціна. Адже вартість обладнання, яке монтують на цей стіл, може досягати 3-4 тис. євро.

Стіл Yokebox важить від 22 до 34 кг. Його роблять з безлічі металевих трубок, полиць і планок. Столи упаковують в невеликий ящик. І щоб розібрати покупку, не потрібно навіть викрутки, вони розкладаються як дитяча коляска.

Зараз бізнесмени розробляють спрощену, дешевшу і більш масову модель столу, з якої хочуть вийти на український ринок.

Цим хлопці вже зайнялися і розробляють спрощену версію столу. Він буде більше схожий на звичайний комп'ютерний. Крім обладнання, на нього можна буде закріпити три монітори.

 «Нове рішення буде масовим. Наше завдання – потрапити на полиці українських рітейлерів. Наприклад, на Rozetka», – каже Никонов.

«Зараз це наше завдання-мінімум. Цікаво, як відреагує український ринок, адже фанатів симуляторів і просто якісних комп'ютерних меблів серед українців не менше, ніж серед європейців», – зазначає підприємець.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті