В Африці будуть використовувати бджіл, щоб виганяти слонів із сільськогосподарських угідь
Так вдасться зберегти урожай і не знищувати рідкісних тварин

В багатьох районах Африки й Азії в ареалі проживання слонів конфлікти між цими великими травоїдними тваринами і людьми виникають дуже часто: слони заходять на сільськогосподарські угіддя і завдають шкоди рослинам, виїдаючи або витоптуючи їх. Дуже часто в подібних випадках слонів, на жаль, убивають.
Вчені, шукаючи вихід із ситуації, винайшли оригінальний, однак практичний спосіб змусити слонів триматися подалі від агропромислових зон, розповідає Центр новин ООН.
Бджола – це комаха, якої слони бояться найбільше. Як відомо, у слонів дуже хороша пам'ять, і бджолині укуси вони запам'ятовують надовго, а разом з ними і запах самих бджіл. Саме цю особливість планують використати для вирішення територіальних конфліктів між слонами і людьми.
Те, що встановлені по периметру с/г угідь вулики відлякують слонів, з'ясували давно. Зараз же вчені розробляють спеціальні речовини з вмістом феромонів бджіл, щоб обприскувати ними околиці територій, де присутність слонів небажана. Перші дослідження ефективності такого підходу вже провели в Південній Африці взимку цього року. Дійсно слони, відчувши запах бджіл, проявили підвищену тривожність, а потім пішли з цієї території.
«Ця техніка може бути корисна для відлякування слонів на територіях, де виникають конфлікти між слонами і людьми, але спочатку потрібно перевірити її довгострокову ефективність», – зазначає експерт Програми ООН з навколишнього середовища Джуліан Бланк.
«Наприклад, потрібно підтвердити, що слони з часом не звикнуть до феромонів, і що речовина не викличе несподіваних наслідків для популяцій слонів і бджіл, які вже знаходяться під загрозою зникнення», – додав він.
Нагадаємо, ювелірна компанія De Beers перевезе 200 слонів у Мозамбік.
До хороших для слонів новин можна додати те, що у Швеції відтепер заборонені циркові номери зі слонами і морськими левами.
Тим часом Трамп хоче зробити законним полювання на слонів в Африці – назло Бараку Обамі й доньці Хілларі Клінтон, яка бореться за збереження слонів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].