Україна оскаржить обидва рішення СОТ у спорах з РФ
Україна вже подала апеляційні скарги на розгляд

Україна подала апеляцію на рішення комісії Світової організації торгівлі щодо спору з Росією про антидемпінгові заходи щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри) (DS493) та щодо обмежень на поставки в РФ залізничних вагонів і стрілочних переводів, повідомляє Інтерфакс з посиланням на СОТ.
Як повідомлялося, група експертів СОТ рішенням від 20 липня частково задовольнила вимоги РФ у справі проти України щодо антидемпінгових заходів щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри) (DS493), зокрема, встановила недотримання українською стороною вимог СОТ щодо застосування антидемпінгових заходів до групи компаній « ЄвроХім «(РФ).
Експерти СОТ також підтримали ряд ключових вимог Росії щодо проведення процедури розслідування.
Україна в 2008 році ввела антидемпінгові мита відносно російської аміачної селітри на рівні 11,91% терміном на п'ять років для всіх підприємств, за винятком ВАТ «Дорогобуж» і МХК «ЄвроХім» (обидва – РФ), для яких вони були визначені на рівні 9,76% і 10,78% відповідно.
Україна, в рамках проміжного перегляду антидемпінгових мит щодо аміачної селітри походженням з Росії, у 2014 році збільшила їх розмір втричі – з 11,91% до 36,03% і продовжила термін їх дії на п'ять років. При цьому розмір антидемпінгового мита щодо аміачної селітри виробництва ВАТ «Дорогобуж» збільшений з 9,76% до 20,51%. Для МХК «ЄвроХім» встановлено таке ж значення мит, що і для інших російських виробників – 36,03% (раніше було 10,78%).
Також Україна не погоджується з рішенням СОТ у рамках суперечки з РФ про постачання залізничного обладнання.
Експертна група порахувала, що докази не свідчать про те, що Росія робила заходи щодо обмеження імпорту продукції з України як в загальному, так і по відношенню до залізничного обладнання зокрема.
Україна подала позов до СОТ в жовтні 2015 року, вважаючи, що Росія з 2013 року необгрунтовано вводила обмеження на поставку українських вагонів, анулюючи відповідні сертифікати. На думку заявника, обмеження торкнулися продукції Крюківського вагонобудівного заводу, Дніпропетровського стрілочного заводу, «Азовзагальмаш» і Харківського машинобудівного заводу «ФЕД», у зв'язку з чим експорт з України товарів «групи 86» скоротився з $1,7 млрд в 2013 році до $51 млн в січні-липні 2015 року.
Представник Мінекономрозвитку РФ раніше пояснював, що обмеження були пов'язані з проблемами з сертифікацією української продукції. Позиція російської сторони полягає в тому, що РФ діє в повній відповідності з правилами СОТ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].