В Україні відключили аналогове телебачення, проігнорувавши рішення суду

В Україні відключили аналогове телебачення, проігнорувавши рішення суду

Це є грубим порушенням українського законодавства, на думку юристів

В Україні відключили аналогове телебачення, проігнорувавши рішення суду
фото Shutterstock

В ніч на 1 вересня в Україні було вимкнено аналогове телебачення незважаючи на заборону суду. Цю інформацію для видання «Детектор медіа» підтвердив генеральний директор державного концерну РРТ Петро Семерей.

«Так, аналогове мовлення вимкнули», – сказав він.

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення проігнорував заборону суду міста Сарни від 31 серпня. До суду через відключення аналогового ТБ подала жителька Рівненщини Надія Мізюрко, повідомляє ТСН.

Семерей зізнався журналістам, що діяв за вказівкою згори:

«Близько десятої години отримав вказівку від свого вищого керівництва про те, що необхідно вимкнути аналогове телебачення, незважаючи на рішення суду. Моїм керівником є керівник Держспецзв’язку. Я порушив закон», – цитує ТСН Петра Семерея.

Таким чином, відсьогодні значна частина українців (близько 40%) залишились без телебачення.

За словами юриста Златослави Мартиновської, відключення аналогового сигналу попри заборону суду – це пряме порушення українського законодавства, яке призведе до кримінальної відповідальності для керівництва концерну РРТ.

Наразі в Україні стався прецедент – державний орган за вказівкою вищого керівництва держави фактично проігнорував законне рішення суду. А гарант Конституції, тобто президент України, не захистив конституційні права мільйонів людей, які втратили доступ до інформації, зазначає видання.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів продовжив у деяких регіонах України мовлення аналогового телебачення до 1 травня 2019 року.

Раніше Нацрада з телебачення і радіомовлення внесла до Кабміну пропозицію про необхідність збереження аналогового мовлення на кордоні з Росією, де існують ризики інформаційного впливу країни-агресора.

У червні Кабінет міністрів пролонгував терміни використання радіотехнологій аналогового телевізійного мовлення до 31 серпня 2018 року для всіх областей, крім Києва та Кіровоградської області, де термін відключення аналогового мовлення – 31 липня 2018 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло