Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Спортсмен за 49 днів проплив весь Ла-Манш, щоб привернути увагу до забруднення океану

Спортсмен за 49 днів проплив весь Ла-Манш, щоб привернути увагу до забруднення океану

Льюїс П'ю збирав під час запливу пластикове сміття і повітряні кульки

Спортсмен за 49 днів проплив весь Ла-Манш, щоб привернути увагу до забруднення океану
Льюїс П'ю
фото Lewis Pugh Foundation

49 днів знадобилося легендарному плавцю, борцю за охорону морів і океанів Льюїсу П'ю (Lewis Pugh), щоб вперше в історії пропливти всю протоку Ла-Манш не впоперек, а по його довжині. Головна мета запливу протяжністю в 530 км – привернути увагу урядів до захисту морів і океанів, повідомляє агентство новин ООН.

Це був тривала, і часом вкрай важка подорож. Через штормову погоду плавець два дні не міг увійти в воду. Однак хмари розступилися, і П'ю відновив заплив. Він пропливав від 10 до 20 км на добу. Пливти доводилося і ночами, освітлюючи собі шлях за допомогою спеціальних ліхтарів.

Спортсмен за 49 днів проплив весь Ла-Манш, щоб привернути увагу до забруднення океану

«Це була найскладніша дистанція з усіх, що мені доводилося долати», – сказав журналістам британський спортсмен.

49-річний Пʼю активно бере участь у кампанії на захист океанів, запущеної Програмою ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). На його рахунку – тривалі запливи в усіх океанах планети.

У 2007-му році, щоб привернути увагу людей до глобального потепління, Льюїс проплив без усякого спецспорядження кілометр біля Північного полюса (18 хвилин і 50 секунд). Температура води становила мінус 1,7 градуса.

Спортсмен за 49 днів проплив весь Ла-Манш, щоб привернути увагу до забруднення океану
Старт запливу в Антарктиці
Фото: The Antarctic Report

Тоді П'ю заявив, що це був найважчий заплив у його житті, і що він більше не наблизиться до відкритої води. Але вже в 2010-му році він плив у льодовиковому озері на Евересті на висоті 5300 метрів, відчуваючи серйозну нестачу кисню.

У 2016-му приєднався до кампанії ЮНЕП на захист найдавнішого і найглибшого озера в світі – озера Байкал.

Спортсмен за 49 днів проплив весь Ла-Манш, щоб привернути увагу до забруднення океану
Льюїс П'ю розповідає на TED про заплив на Евересті
скрін-шот

«Я не намагався завоювати звання першої людини, яка пропливла уздовж усього Ла-Маншу, – заявив П'ю. – Я б сказав, що це протестний заплив. Я хотів привернути увагу світових лідерів до того, що відбувається з нашими океанами, наскільки серйозна ця проблема і як швидко змінюється світовий океан».

Під час запливу спортсмен збирав пластикове сміття, навіть обривки повітряних куль. Він з гіркотою зазначив, що на своєму шляху він майже не бачив представників тваринного світу.

«Іноді я бачив птахів, кілька разів – дельфінів, одну черепаху і на цьому, мабуть, все, – розповів він журналістам. – Тільки медуз було багато. Велика кількість медуз говорить про потепління води і надмірний рибний вилов. Мене вразило, як мало мені зустрілося тварин і як багато в воді пластику».

За словами спортсмена, у нього виникло таке відчуття, «неначе люди виловили всю рибу і замінили її пластиком».

І він недалекий від істини: вчені попереджають, що якщо нічого не змінити, то до 2050 року в океані буде більше пластику, ніж риби.

П'ю закликав негайно вжити заходів для захисту океану: припинити користуватися одноразовою пластиковою продукцією і зупинити бездумний вилов риби. Він попередив, що, якщо не зробити цього прямо зараз, майбутні покоління не зможуть користуватися дарами моря.

Льюїс П'ю зазначив, що на його посил реагують: люди приєднувалися до запливу і брали участь у прибиранні пляжів. «Звичайні громадяни можуть зробити багато, – підкреслив він. – Але уряди повинні очолити ці зусилля».

Він подякував команді фахівців, які підтримували його впродовж усього шляху.

Британський міністр охорони навколишнього середовища Майкл Гоув, який також був на березі Ла-Маншу серед тих, хто зустрічав спортсмена, назвав П'ю «сучасним героєм».

«Акція The Long Swim привернула увагу кожного до того, наскільки важливі для нас моря. Щоб здійснити таке, потрібна величезна відданість справі, він надихає всіх нас», – сказав міністр.

У вересні спортсмен візьме участь в саміті Великої сімки стосовно океанів, який пройде в Канаді, а також у переговорах щодо захисту океанів у Нью-Йорку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті