Росією прокотилась хвиля протестів проти пенсійної реформи

Росією прокотилась хвиля протестів проти пенсійної реформи

Росіяни протестували в Москві, Владивостоці, Омську, Барнаулі та окупованому Криму

Росією прокотилась хвиля протестів проти пенсійної реформи
фото twitter.com/SObuhov

Росіяни по усій країні масово вийшли на мітинги в знак протесту проти планів влади щодо підвищення пенсійного віку для отримання пенсій. Про це повідомляє CNBC.

Зазначається, що у центрі Москви на протест, організований Комуністичною партією вийшло кілька тисяч людей, до іншого московського протесту, ініційованого «Справедливою Росією», долучились близько 1500 людей. Організатори переконують, що кількість учасників перевищувала 10 000.

Інші демонстрації були зареєстровані у принаймні десяти містах по усій країні, включно з Владивостоком на Далекому Сході, Сімферополем – в анексованому Криму, Омськом, Барнаулом та Новосибірськом у Сибіру.

Зазначається, що про арешти інформації не надходило, на мітинги були отримані офіційні дозволи.

Масштабні акції протесту проти пенсійної реформи відбувались в Росії і раніше, що спонукало президента Владіміра Путіна дещо пом’якшити її умови. Так, він запропонував минулого тижня, щоб жінки виходили на пенсію у 60, а не у 63, як пропонувалось раніше. Наразі пенсійний вік для жінок в РФ становить 55 років. Втім, у плані уряду залишилось підвищення пенсійного віку для чоловіків з 60 до 65 років, яке буде здійснюватись протягом 5 років.

Повідомляється, що більшу частину мітингу склали люди віком від 20 до 30 років. Вони вважають, що чим довше працюватимуть люди похилого віку, тим менше вони матимуть шансів на працевлаштування.

«Реформа, яку пропонує наша влада, позбавляє наших жінок нормальної пенсії. Ця реформа не дасть молоді отримати хорошу роботу», – заявив під час мітингу глава Комуністичної партії Геннадій Зюганов.

Комуністи вимагають, щоб це питання було винесено на національний референдум.

Зазначається, що середня тривалість життя в Росії в 1990-х була низькою, втім за останні роки зросла. Для чоловіків вона наразі становить 67 років, для жінок – 78 років.

Пенсійну реформу було анонсовано перед стартом Чемпіонату світу з футболу, який проходив в РФ. Критики вважають, що це було зроблено навмисно, щоб відволікти росіян від політики змаганнями світового масштабу.

Але число прихильників Путіна значно скоротилось. Останнє опитування показало, що повність або в основному довіряють президенту РФ 61%, у порівнянні із показником у 75% до повідомлення про пенсійну реформу.

У соціальних мережах люди продовжують анонсувати нові акції протесту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті