Южаніна закликає до кардинальної реформи ДФС
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Южаніна закликає до кардинальної реформи ДФС

Нинішні пропозиції щодо реформування відомства вона назвала «косметичними»

Южаніна закликає до кардинальної реформи ДФС
Глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна
Фото: facebook/NinaIuzhanina

Глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна закликала депутатів розробити концепцію реформування Державної фіскальної служби (ДФС), повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Навіть події останнього місяця навколо ДФС говорять про те, що ми повинні об'єднати всі зусилля і, не перетягуючи ініціативи, працювати над концепцією ДФС. Ми кожен раз про щось говоримо, відкатуємося назад, і нічого кардинально не змінюємо», – сказала вона під час погоджувальної наради в понеділок.

Також Южаніна назвала нинішні пропозиції щодо реформування відомства «косметичними».

«Найближчим часом, до завершення поточного фінансового року, ми повинні розглянути справжню реформу ДФС, особливо в частині митної справи. І впроваджувати в життя, закріплюючи її на законодавчому рівні, а не на рівні підзаконних документів», – пояснила глава профільного комітету.

При цьому вона також наголосила на необхідності розпочати обговорення в парламенті можливої заміни податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК): «Я знаю, що навіть у залі є різні думки з цього приводу. Я б хотіла, щоб найближчим часом ми змогли заслухати це питання».

Нагадаємо: у червні 2018 року Мінфін пропонував створити єдину юридичну особу ДФС, а також переформатувати структуру апарату ДФС за функціональним принципом та залучити нові кадри.

Про те, як реформувати митницю та податкову й не придушити бізнес, читайте у матеріалі Mind «Чия тепер ДФС і на кого їй працювати?».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті