mind
Незаконні екологічні перевірки суден в портах України спричиняють втрати у $200 млн на рік

Незаконні екологічні перевірки суден в портах України спричиняють втрати у $200 млн на рік

Збитки з кожного судна складають від $3 до $60 тис.

Незаконні екологічні перевірки суден в портах України спричиняють втрати у $200 млн на рік
Фото Shutterstock

Втрати від незаконних перевірок суден в портах співробітниками Державної екологічної інспекції досягають $200 млн на рік, повідомив ЦТС із посиланням на дані, представлені на нараді в Одесі екс-керівником представництва Risoil S.A. в Україні Шотом Хаджішвілі.

«Збитки з кожного судна складають від $3 до $60 тис. За оцінкою, загальна сума втрат від неправомірної діяльності інспекторів складає до $200 млн на рік», – заявив Хаджішвілі.

Водночас, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов відзначив, що дії екологів негативно відбиваються на репутації держави.

«На вимогу Державної екологічної інспекції регулярно відбувається затримання морських суден в пунктах пропуску через державний кордон. Це – колосальні матеріальні збитки. Через це ми втрачаємо імідж регіону, який є транспортним хабом України на міжнародній арені», – заявив Степанов.

Він також додав, що Україна є єдиною в Європі країною, під час заходу в яку судновласники змушені додатково витрачати $3-5 тис. для проходження так званого «екологічного контролю».

Керівник практики морського права юридичної фірми «АНК» Артем Волков зазначив, що потерпають від такої політики як старі, так і нові судна. Так, судно 2016 року побудови, яке ходить під прапором Португалії і знаходиться під наглядом Lloyd було необ'єктивно оштрафовано на $34,5 тис. 

Нагадаємо: комітет з логістики Європейської Бізнес Асоціації висловила занепокоєння діями Держекоінспекції Північно-Західного регіону Чорного моря під час здійснення екологічного та радіологічного видів контролю, зокрема через безпідставні відмови у затверджені екологічних декларацій і проведенні додаткових досліджень, які суперечать чинному законодавству України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті