Засновник та голова компанії Alіbaba Джек Ма йде на пенсію

Засновник та голова компанії Alіbaba Джек Ма йде на пенсію

«Проводи» мільярдера відбудуться 10 вересня, у цей день він відзначатиме свій 54-ий день народження

Засновник та голова компанії Alіbaba Джек Ма йде на пенсію
Джек Ма
фото Shutterstock

Співзасновник та генеральний директор компанії Alіbaba Джек Ма прийняв рішення піти на пенсію. Про це повідомляє CNBC.

Зазначається, що це рішення 54-річним мільярдером було прийнято на тлі погіршення ділового середовища в Китаї, зокрема, бажання влади КНР більш активно втручатись у приватний бізнес. За президента Сі Цзіньпіня інтернет-індустрія в Китаї зросла та стала більш важливою, що спонукало  китайську владу зробити контроль над нею більш жорстким. Крім того, китайська економіка спостерігає уповільнення зростання у зв’язку із торговим конфліктом із США.

Колишній вчитель англійської Джек Ма заснував Alіbaba в 1999 році і перетворив її на одну з найбагатших світі компаній в галузі електронної комерції та цифрових платежів. Робота у компанії зробила його найбагатшою людиною Китаю. Його поважають багато китайців, а деякі з них навіть поставили його портрет у себе вдома, щоб поклонятись так само, як вони поклоняються Богу багатства.

В інтерв’ю Джек Ма сказав, що це не кінець епохи, а її початок. Він заявив, що витрачатиме більше часу та грошей на освіту.

Мільярдер так і залишиться в раді директорів і продовжить контролювати керівництво компанії.

Офіційний вихід на пенсію Джека Ма відбудеться в понеділок, як раз в цей день він святкуватиме своє 54-річчя, а в Китаї відзначатимуть День вчителя.

Для Alіbaba, вихід на пенсію Джека Ма, означатиме завершення переходу влади до інших керівників. Мільярдер пішов з посади генерального директора компанії в 2013 році, його місце зайняв Даніель Чжан, який є наразі основним кандидатом на пост наступника Джека Ма. Тим не менш, екс-очільник Alіbaba так і залишатиметься активним членом компанії електронної комерції, а також архітектором довгострокової стратегії. Він є власником 6,4% долі Alіbaba.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло