Захворіло у світі
11,910,220
Померло у світі
545,728
Вилікувалось у світі
6,505,587
Захворіло в Україні
50,414
Померло в Україні
1,306
Вилікувалось в Україні
23,119
Трамп закликав Apple перенести виробництво з Китаю в США

Трамп закликав Apple перенести виробництво з Китаю в США

Президент вважає, що це допоможе компанії уникнути подорожчання власної продукції через введення тарифів

Трамп закликав Apple перенести виробництво з Китаю в США
фото Shutterstock

Президент Дональд Трамп закликав технологічну компанію Apple Inc. перенести виробництво своєї продукції на територію США через введення мит на товари з Китаю.

«Ціни на продукцію Apple можуть вирости через високі мита, які ми можемо накласти на Китай, але є просте рішення, при якому податки будуть дорівнювати нулю, і фактично компанії стануть доступні податкові пільги. Виробляйте свою продукцію в США, а не в Китаї. Почніть будувати нові заводи зараз. Це ж так чудово!», – написав Трамп у своєму Twitter.

Apple, найбільша за капіталізацією компанія світу, виробляє більшу частину своїх пристроїв, включаючи iPhone, в Китаї, зазначає FinMarket. При цьому в США штат компанії налічує близько 80 тисяч cпівробітників, а загалом, за даними компанії, її економічна діяльність забезпечує роботою майже 2 млн американців, враховуючи власних співробітників, постачальників, розробників мобільних додатків і т.д.

У 2017 році Apple інвестувала у виробництво на території США близько $50 млрд.

У Китаї на фабриках Apple безпосередньо працюють близько 10 тисяч чоловік, а враховуючи постачальників і складальників, включаючи тайванську Foxconn – близько 3 млн співробітників. Крім того, в Китаї працюють близько 1,5 млн розробників мобільних додатків.

Як зазначає видання, останнім часом напруженість у відносинах між Apple і владою США зростає, оскільки керівництво компанії стурбоване можливим погіршенням торгових відносин з Китаєм.

Компанія направила на адресу Торгового представника США лист, в якому зазначила, що заплановані мита на імпорт китайських товарів на суму $200 млрд на рік «не тільки поставлять Apple в невигідне становище порівняно з іноземними конкурентами, а й призведуть до підвищення цін для споживачів, до зниження темпів зростання економіки США та інших небажаних економічних наслідків».

Як відомо, з початку року капіталізація компанії підскочила більш ніж на 30%, до $1,07 трлн.

Нагадаємо, Apple повідомила, що підніме ціни на свою продукцію, якщо США введуть нові тарифи на товари з Китаю.

Як повідомлялося, Трамп також посилено критикує гіганта інтернет-торгівлі Amazon, вважаючи, що він платить недостатньо податків і є загрозою для звичних магазинів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті