«Серйозно взявся»: Трамп з самого ранку критикує Amazon, капіталізація компанії падає

«Серйозно взявся»: Трамп з самого ранку критикує Amazon, капіталізація компанії падає

Акції компанії впали ще на 3% на тлі недобрих очікувань інвесторів

«Серйозно взявся»: Трамп з самого ранку критикує Amazon, капіталізація компанії падає
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп свій ранок понеділка розпочав із критики гіганта інтернет-торгівлі Amazon, після чого акції компанії негайно почали різке зниження на біржах.

«Тільки дурні, або ще гірші за них, кажуть, що наша Поштова служба, яка терпить збитки, заробляє завдяки Amazon. Вони втрачають цілий статок, і це має змінитися. А також, наші рітейлери, які сплачують податки в повному обсязі, закривають магазини по всій країні. Це нечесні правила гри!» – написав Трамп у своєму Twitter.

Після заяви президента США акції Amazon знизилися на 3%.

Трамп уже не вперше атакує інтернет-магазин Джеффа Безоса. Минулого тижня Трамп заявив, що «серйозно візьметься за Amazon», тому що компанія, мовляв, платить недостатньо податків.

Після цього він оголосив, що Amazon змушує поштову службу США зазнавати збитків на доставці товарів. Лідер США заявив, що за кожну доставлену посилку для Amazon Поштова служба США втрачає в середньому $1,5, а загалом сума збитків досягає «мільярдів доларів».

І крім того діяльність компанії призводить до закриття дрібного бізнесу, який не в змозі конкурувати з інтернет-гігантом – вважає Трамп.

Капіталізація компанія через ці нападки знизилася, за попередніми даними, на $69 млрд. Після закриття сьогоднішніх торгів ця цифра, очевидно зросте ще більше.

Таким чином Джефф Безос ризикує втратити своє перше місце у Рейтингу найбагатших людей світу від Forbes – ще станом на початок березня його статки складали $112 млрд переважно завдяки високій капіталізації Amazon.

Одна з причин, чому Трамп гострить зуби на Amazon: Джефф Безос є власником видання The Washington Post, яке постійно критикує Трампа та діяльність його адміністрації.

Трамп звинуватив видання The Washington Post у підтримці Amazon в питанні виплати податків: він назвав газету «брехливим лобістом» і закликав Amazon чесно платити податки.

«Брехлива The Washington Post використовується в якості лобіста, тому повинна зареєструватися. Якби Поштова служба підвищила ціну на посилки, вартість доставки Amazon збільшилася б на $2,6 млрд. Ці махінації з поштовою службою повинні припинитися. Amazon має почати платити за реальними розцінками і виплачувати податки зараз же!» – написав Трамп у Twitter.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті