Захворіло у світі
11,317,637
Померло у світі
531,729
Вилікувалось у світі
6,111,910
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Норми споживання газу для населення без лічильників, занижені майже вдвічі в порівнянні з фактичним споживанням

Норми споживання газу для населення без лічильників, занижені майже вдвічі в порівнянні з фактичним споживанням

Використання занижених норм призводить до виникнення небалансів, які лягають на обл- і міськгази

Норми споживання газу для населення без лічильників, занижені майже вдвічі в порівнянні з фактичним споживанням
Фото: Shutterstock

Норми споживання газу для населення без лічильників, які були встановлені Кабінетом міністрів, занижені майже вдвічі. Про це з посиланням на слова голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Оксани Кривенко повідомляє Інтерфакс-Україна.

«У нас занижені норми споживання, ті, що встановлені Кабміном. Як показує динаміка наших системних досліджень, які ми аналізували за результатами звітності, норми споживання занижені майже вдвічі, в порівнянні з фактичним споживанням»,- повідомила вона.

Разом з цим вона додала, що використання норм, що занижені, призводить до виникнення небалансів, які лягають на обл- і міськгази.

За словами Кривенко, газорозподільним компаніям не вистачає тарифних засобів для забезпечення лічильниками всіх споживачів, які ще не мають їх.

«Якщо ми тариф з 2016 року не переглядали, а все товарно-матеріальні цінності, в тому числі, вартість лічильника, за два роки вже виросли, прискорення темпів оснащення лічильниками очікувати не доводиться «, – сказала вона.

Раніше, міністерство енергетики та вугільної промисловості запропонувало Кабміну змінити норми споживання газу для населення без лічильників.

На думку міністерства, норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання (ГВП), необхідно закріпити на рівні 5,8 куб. м в місяць на одну людину (з квітня по вересень) і 8,8 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

Для домогосподарств з плитою і без центрального ГВП норматив може бути встановлений на рівні 8,3 куб. м на одну людину (з квітня по вересень) і 13,7 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

Для домогосподарств, які використовують газову плиту і водонагрівач, пропонується закріпити в розмірі 20 куб. м на одну людину (з квітня по вересень) і 25 куб. м на одну людину (з жовтня по березень).

На думку Міненерговугілля, норми споживання газу що діяли раніше були заниженими, через що щорічно громадяни України безоплатно споживали 383 млн куб. м газу.

В кінці травня Окружний адміністративний суд Києва відновив дію втричі більшою норми споживання газу для населення без лічильників – уряд намагається оскаржити це рішення.

З урахуванням судового вердикту, норматив споживання газу для домогосподарств, які використовують тільки газову плиту при наявності центрального гарячого водопостачання має дорівнювати 9,8 куб. м/міс. на одну людину (замість 3,3 куб. м діяли останнім часом); для домогосподарств з плитою і без центрального ГВП – 18,3 куб. м (замість 5,4 куб. м), а з плитою та водонагрівачем – 23,6 куб. м (замість 10,5 куб. м).

Раніше повідомлялось, що словацький політик глава Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR) Іван Міклош закликає Україну до підвищення тарифів на газ. На його думку, підвищення тарифів на газ матиме набагато менший і тільки тимчасовий ефект, і більш високі витрати понесуть саме багаті люди, а не ті, хто має невеликий прибуток.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті