Opendatabot: ДФС проведе 2865 перевірок до нового року

Opendatabot: ДФС проведе 2865 перевірок до нового року

Підстави для візиту податкової перераховані в «Порядку формування плану-графіка планових перевірок платників податків»

Opendatabot: ДФС проведе 2865 перевірок до нового року
Фото: Shutterstock

Державна фіскальна служба (ДФС) до нового року проведе 2865 перевірок платників податків, повідомляє Opendatabot із посиланням на інформацію ДФС.

Як зазначається, підстави для візиту податкової перераховані в «Порядку формування плану-графіка планових перевірок платників податків», а дату перевірки можна перевірити в Opendatabot.

«Всі відібрані до планових перевірок підприємства мають критерії ризику, визначені наказом Міністерства фінансів України», – коментують в прес-службі ДФС.

Зокрема, в наказі сказано, що компанії відбираються за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС та за пропозиціями структурних підрозділів ДФС. Окрім основного списку підозрілих компаній ДФС також перевіряє їх структурні підрозділи, дочірні підприємства та контрагентів.

Усього в наказі перераховано більше 50-ти критеріїв ризику для компанії та ФОП. Проте деякі з них зустрічаються частіше.

Так, ДФС повідомило, що в цьому році відібрані до планових перевірок бізнеси мали такі ризики:  2 901 – мали рівень сплати податку на прибуток нижчий за рівень сплати по відповідній галузі, 2 881 – мали рівень сплати ПДВ нижчий за рівень сплати по відповідній галузі.

Крім того, задекларували від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток в сумі 117 179 млн грн 1 050 платників податків.

Також, 385 – мали відносини з контрагентами, що знаходяться в розшуку, ліквідовані, збанкрутували, на загальну суму 591 млн грн, а   372 – згідно із Системою автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту мають розбіжності на загальну суму 399 млн грн.

У свою чергу, 199 – здійснювали операції з придбання товарів (послуг) у сумнівних постачальників на загальну суму 207 млн грн та 34 – здійснили зовнішньоекономічні операції на загальну суму 7,9 млрд грн через нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах.

«Основним порушенням, що допускали перевірені платники податків, було завищення податкового кредиту та валових витрат внаслідок їх формування за операціями із «сумнівними» суб’єктами господарювання», – розповідає речник ДФС Наталія Непряхіна.

«Завдяки таким схемам легалізуються товари невідомого походження, документально оформлюється придбання неіснуючих товарів чи реально не наданих послуг штучно переноситься реальна база оподаткування ПДВ від виробників товарів і послуг до інших суб’єктів господарювання, які перекривають суми власних податкових зобов’язань схемним податковим кредитом (такий різновид схем застосовується, зокрема, при реалізації газу природного власного видобутку, здачі в оренду приміщень торгівельно-розважальних центрів)», – пояснила вона.

Нагадаємо, підрозділом аудиту Офісу великих платників податків ДФС у січні-серпні поточного року за результатами документальних перевірок донараховано 15,2 млрд грн грошових зобов’язань.

Раніше Кабмін дозволив перевіряти бізнес до кінця 2018 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло