АМКУ вимагає від правонаступника російського «Лукойла» сплатити 37 млн грн

АМКУ вимагає від правонаступника російського «Лукойла» сплатити 37 млн грн

Ця сума складається зі штрафу і пені

АМКУ вимагає від правонаступника російського 	«Лукойла» сплатити 37 млн грн
Фото Facebook AMIC Energy

Антимонопольний комітет України  звернувся до суду з проханням стягнути з ТОВ «Амік Авіейшен Україна» (колишній «Лукойл Авіейшн Україна») 37,34 млн грн штрафу і пені у справі 2014-2015 років, повідомляє enkorr.

Позов поданий 11 вересня, повідомляється на сайті Господарського суду Києва.

Ця сума складається з 18,7 млн грн штрафу і стільки ж пені за несвоєчасну його сплату. Рішення про штраф було винесено ще 22 вересня 2015 року і стосувалося діяльності «Лукойл Авіейшен Україна» за період 2014 серпня 2015 років.

Тоді антимонопольне відомство звинуватило компанію в необгрунтованому завищенні вартості заправок повітряних суден в аеропортах Харкова та Одеси.

Розслідування почалося в листопаді 2014 року на підставі скарги найбільшого українського авіаперевізника «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), що входить в бізнес групи «Приват».

При розгляді справи підсумковий штраф для «Лукойл Авіейшен Україна» був знижений на 50%, оскільки компанія добровільно погодилася усунути інкриміновані їй порушення.

З 2015 по 2018 рік тривав судовий розгляд, за підсумками якого правонаступнику «Лукойла»  компанії «Амік Авіейшен Україна» скасувати штраф не вдалося. 

В червні Касаційний господарський суд у складі Верховного суду остаточно підтвердив правомірність рішення Антимонопольного комітету України щодо зловживання монопольним (домінуючим) становищем «Лукойлом Авіейшен Україна» і підтвердив правомірність накладання штрафу на ТОВ у розмірі 18,7  млн грн.

Зазначимо, що операція з продажу АЗС російського «Лукойлу» австрійської Amic Energy завершилася в травні 2015 ррку. Тим не менш, серед ЗМІ існують сумніви щодо реальної зміни власників компанії. Оскільки компанія в Австрії була створена незадовго до укладення договору купівлі-продажу, а сама угода була укладена у 2014 році, в час загострення українсько-російських відносин.

Водночас, генеральним директором українського підрозділу призначили Роберта Новека, який з 2007 року працював у Східноєвропеських підрозділах «Лукойл» .

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло