mind
АМКУ стягнув 18,7 млн грн штрафу з «Лукойл Авіейшен Україна»

АМКУ стягнув 18,7 млн грн штрафу з «Лукойл Авіейшен Україна»

За встановлення завищеної вартості авіапального в аеропортах Харків та Одеса, а також за надання знижок окремому суб’єкту господарювання

АМКУ стягнув 18,7 млн грн штрафу з «Лукойл Авіейшен Україна»
Фото: Shutterstock

Касаційний господарський суд у складі Верховного суду остаточно підтвердив правомірність рішення Антимонопольного комітету України щодо зловживання монопольним (домінуючим) становищем ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» (наразі – ТОВ «АМІК Авіейшен Україна») і підтвердив правомірність накладання штрафу на ТОВ у розмірі 18,7  млн грн.

Як зазначається в повідомленні на сайті АМКУ, відповідне рішення щодо вчинення компанією порушення законодавства про захист економічної конкуренції на ринку послуг із реалізації авіаційного пального із заправкою повітряних суден було винесено судом 5 червня 2018 року.

Так, зазначеним рішенням АМКУ визнано зловживанням монопольним (домінуючим) становищем дії ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна», які полягали у встановленні завищеної вартості послуг із реалізації авіаційного пального із заправкою повітряних суден в межах територій Міжнародного аеропорту Харків та Міжнародного аеропорту Одеса.

Крім того, зловживання компанії також стосувалися й надання знижок на послуги з реалізації авіаційного пального із заправки повітряних суден на території Міжнародного аеропорту Одеса окремому суб’єкту господарювання.

Як зазначається, за результатами чисельних судових розглядів набрало законної сили рішення Господарського суду міста Києва, яким відмовлено ТОВ «Лукойл Авіейшен Україна» у задоволенні позову про визнання недійсним рішення АМКУ № 483-р від 22 вересня 2015 року.

Нагадаємо: минулого року баланс ринку авіапалива склав 520 700 тонн, що на 69,2% більше за показник 2016 року. 

Про те, чого очікувати від підвищення цін на нафту, зокрема у сфері  повітряних перевезень, читайте в матеріалі Mind «Паливна відлига»: чому ніхто не помітив ери дешевих авіаквитків».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті