Мінагро запустить 3 реєстри для контролю за органічною продукцією

Мінагро запустить 3 реєстри для контролю за органічною продукцією

Це реєстр операторів ринку, реєстр органів сертифікації та реєстр органічного насіння

Мінагро запустить 3 реєстри для контролю за органічною продукцією
фото Shutterstock

Міністерство аграрної політики і продовольства розробить і запустить три реєстри для контролю органічного виробництва, повідомляє Мінагрополітики.

Мова йде про реєстр операторів ринку, реєстр органів сертифікації та реєстр органічного насіння.

«Закон України 2496-VIII «Про основні засади і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який набрав чинності 2 серпня 2018-го і вводиться в дію через рік, є важливим кроком в питанні вдосконалення законодавчого регулювання виробництва і обороту органічної продукції в Україні. Але для того, щоб закон повноцінно запрацював, ми повинні підготувати відповідні підзаконні акти і виконати «домашні завдання», серед яких розробка і запуск реєстрів операторів ринку, органів сертифікації та органічного насіння», – заявила заступник міністра Мінагрополітики з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, цей закон є фундаментом ефективного регулятивного поля для виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції, оскільки приводить вимоги до виробництва та обігу органічної продукції у відповідність з європейськими та світовими стандартами і вводить державний нагляд і контроль за господарською діяльністю суб'єктів ринку органічної продукції.

Крім того, цей документ передбачає встановлення адміністративної відповідальності за порушення законодавства в сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Трофімцева додала, що міністерство вже розробило перший драфт порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції, який включає такі важливі аспекти, як особливості ведення паралельного виробництва, зберігання, перевезення і маркування окремих видів органічної продукції та інше.

«Крім того, даний закон дасть нам можливість більш ефективно і фокусно формувати програми держпідтримки аграрних виробників, які займаються або хочуть займатися органічним сільгоспвиробництвом. На сьогодні такі програми підтримки саме для органічного сільського господарства вже існують в 11 областях України в рамках регіональних програм розвитку АПК» , – резюмувала заступник міністра.

2 серпня набув чинності закон про основні засади та вимоги до виробництва органічної продукції, який був прийнятий Верховною Радою 10 липня і був підписаний президентом Петром Порошенко 30 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті