«Укртранснафта» домовилась про зменшення компенсації перед «Приватом» на 500 млн грн

«Укртранснафта» домовилась про зменшення компенсації перед «Приватом» на 500 млн грн

Між компаніями було досягнуто згоди щодо повернення держкомпанії нафти

«Укртранснафта» домовилась про зменшення компенсації перед 	«Приватом» на 500 млн грн
Фото Shutterstock

ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» (група «Приват») і АТ «Укртранснафта» уклали мирову угоду щодо трирічного спору, що стосується вартості зберігання нафти і умов її повернення держкомпанії, повідомив enkorr з посиланням на «Укртранснафті».

Це останній НПЗ, підконтрольний «Привату», з яким було досягнуто згоди про повернення держкомпанії її нафти.

Зазначається, що зобов'язання підписати мирову угоду з «Нафтохіміком Прикарпаття» на визначених акціонером умовах міститься в рішенні одноосібного акціонера «Укртранснафти» НАК «Нафтогаз України» від 5 вересня, оприлюдненому на її сайті.

На наступний день, 6 вересня, сторони подали мирову угоду до Господарського суду Києва, який 13 вересня, її затвердив.

Мирова угода передбачає, що вартість зберігання нафти за весь період з березня 2015 року по травень 2018 року знижена з 9,6 грн / т на добу до 2,57 грн / т на добу (без ПДВ). Отже, розмір компенсації, яку вимагає завод, за зберігання  нафти знижений з 848 млн грн до 348 млн грн.

У резервуарах НПЗ знаходиться 102 000 тонн нафти «Укртранснафти». Ця нафта була викачана з системи магістральних нафтопроводів в 2014 і поміщена туди на зберігання. Мирова угода передбачає, що вся нафта буде повернена держкомпанії в двомісячний термін.

«Згідно з умовами затвердженої мирової угоди, нашої компанії вдалося включити в нього зустрічні вимоги: 10 млн грн заборгованості по штрафним санкціям та пені, а також 9,3 млн грн боргу та штрафних санкцій за послуги з резервування нафтопроводу. Відповідно, на 19,3 млн грн, судом зменшено наші зобов'язання з оплати послуг зберігання нафти», – прокоментував рішення суду від 13 вересня перший заступник генерального директора «Укртранснафти» Андрій Пасішник.

Нагадаємо, що 100% акцій «Укртранснафти» знаходяться в управлінні НАК «Нафтогаз України».

ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» контролюється групою «Приват». По 19% акцій підприємства належать афільованим з групою компаніям RommannorInvestments Ltd., Weavernal Holdings Ltd. і Deneiro VenturesLtd., 14,04% – компанії Dommennium Enterprices Ltd. (Усі – Британські Віргінські острови). Фонд державного майна України володіє 26% акцій «Нафтохіміка Прикарпаття».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло