США втрачають свою роль світового лідера – генсек ООН
Антоніу Гутерреш цим занепокоєний, оскільки і досі неможливо вирішити більшість світових питань без участі Вашингтона

Протягом двох останніх років генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш спостерігав, як президент США Дональд Трамп веде зовнішню політику, бере участь у торгових війнах, одночасно відсторонюючись від міжнародних угод та союзів. І тепер Гутерреш заявляє, що міжнародний порядок, заснований на лідерстві однієї з держав, завершується і лідерство США у цьому сенсі доходить кінця. Про це повідомляє The Atlantic.
«Я думаю, що м'яка сила США… наразі скорочується, – сказав він, і це, на його думку, є дуже небезпечним, оскільки «немає можливості вирішити більшість проблем у світі без Америки».
«США на сьогодні втягнуті у низку конфліктів різної природи… і це значить, що залучення американської спільноти, яке було домінуючим фактором лише кілька десятиліть тому, зараз є менш зрозумілим», – сказав Гутерреш.
Він не критикував Трампа та не згадував його імені, навіть коли наполягав на тому, що США веде руйнівну внутрішню політику. Генеральному секретареві вдалось співпрацювати із США з таких питань, як реформа ООН, незважаючи на вихід адміністрації Трампа з паризької кліматичної угоди та культурних і правозахисних організації ООН, а також їхню ворожість до міжнародних інститутів, засновану на принципі America First.
На його думку, «Америка більше не хоче бути якорем для міжнародної системи».
«Ми живемо в хаотичному світі, – сказав він, – в якому «безкарність та непередбачуваність» стали головними умовами «гри». У випадку війни в Сирії, наприклад, «ми маємо участь наддержав. Ми маємо кілька регіональних учасників, чи то Туреччина, Іран, Саудівська Аравія, чи то Катар. Ми маємо терористичні угрупування, а також різні види сирійських груп… Складно зібрати головоломку, а досягти миру ще важче. Перш за все це робить профілактику більш складною, тому що є більше учасників і ризик виникнення конфлікту через їхні суперечливі інтереси… Американці більше не практикують демократію. Цього достатньо, щоб ностальгувати за відносним порядком «холодної війни», пояснив Гутерреш.
Нагадаємо: у червні США прийняли рішення покинути Раду ООН з прав людини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].