МЕРТ: німецька GIZ надасть допомогу українським компаніям у реалізації проектів енергоефективності
66 українських компаній було відібрано для надання технічної підтримки з визначення та реалізації пілотних проектів з енергоефективності

Мінекономрозвитку (МЕРТ) та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH 14 вересня в рамках спільної конференції щодо підвищення енергоефективності промислових об’єктів було презентували результати відбору українських підприємств, що отримають технічну підтримку з визначення та реалізації пілотних проектів з енергоефективності, йдеться у повідомленні на сайті МЕРТ.
Як зазначається, загалом до участі було відібрано 66 підприємств – 19 підприємств хлібопекарської галузі, 15 підприємств молочної галузі, 19 підприємств машинобудівної галузі, 11 підприємств з виробництва неметалевих будівельних матеріалів та 2 підприємства з інших галузей.
«Інвестиції в енергоефективність сьогодні є не тільки складовою соціальної відповідальності бізнесу. Це також і економічна необхідність, оскільки держава не може постійно надавати бізнесу пільги та дотації на придбання енергоресурсів», – прокоментував зазначену подію ерший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Так, у червні 2018 року проект двостороннього технічного співробітництва «Консультування підприємств щодо енергоефективності» запропонував компаніям хлібопекарської та молочної промисловості, а також машинобудування та виробництва неметалевих будівельних матеріалів подати свої заявки на участь у пілотних проектах для забезпечення їхньої енергоефективності, зниження енергозатрат та підвищення конкурентоспроможності. Особливий акцент в конкурсному відборі був зроблений на участі малих та середніх підприємств.
Так, GIZ співпрацює з МЕРТ з метою підвищення рівня енергоефективності української промисловості. Наразі Україна споживає у 3-4 рази більше енергії ніж у середньому в ЄС. У деяких галузях частка споживання енергії сягає 40% від загальних виробничих витрат. Однак, лише деякі підприємства вживають заходів із скорочення витрат на енергію.
Пілотні проекти складатимуться з 3 етапів – детального енергоаудиту, розробки рентабельних проектів з енергоефективності та підтримки у впровадженні проектів.
«Консультування підприємств щодо енергоефективності» є проектом технічного співробітництва з МЕРТ, що впроваджується GIZ починаючи з березня 2017 року на замовлення Федерального Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини. Проект сприяє досягненню стратегічної цілі Мінекономрозвитку – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.
GIZ підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток тощо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].