МЕРТ: німецька GIZ надасть допомогу українським компаніям у реалізації проектів енергоефективності

МЕРТ: німецька GIZ надасть допомогу українським компаніям у реалізації проектів енергоефективності

66 українських компаній було відібрано для надання технічної підтримки з визначення та реалізації пілотних проектів з енергоефективності

МЕРТ: німецька GIZ надасть допомогу українським компаніям у реалізації проектів енергоефективності
Фото: Shutterstock

Мінекономрозвитку (МЕРТ)  та Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH 14 вересня в рамках спільної конференції щодо підвищення енергоефективності промислових об’єктів було презентували результати відбору українських підприємств, що отримають технічну підтримку з визначення та реалізації пілотних проектів з енергоефективності, йдеться у повідомленні на сайті МЕРТ.

Як зазначається, загалом до участі було відібрано 66 підприємств – 19 підприємств хлібопекарської галузі, 15 підприємств молочної галузі, 19 підприємств машинобудівної галузі, 11 підприємств з виробництва неметалевих будівельних матеріалів та 2 підприємства з інших галузей.

«Інвестиції в енергоефективність сьогодні є не тільки складовою соціальної відповідальності бізнесу. Це також і економічна необхідність, оскільки держава не може постійно надавати бізнесу пільги та дотації на придбання енергоресурсів», – прокоментував зазначену подію ерший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Так, у червні 2018 року проект двостороннього технічного співробітництва «Консультування підприємств щодо енергоефективності» запропонував компаніям хлібопекарської та молочної промисловості, а також машинобудування та виробництва неметалевих будівельних матеріалів подати свої заявки на участь у пілотних проектах для забезпечення їхньої енергоефективності, зниження енергозатрат та підвищення конкурентоспроможності. Особливий акцент в конкурсному відборі був зроблений на участі малих та середніх підприємств.

Так, GIZ співпрацює з МЕРТ з метою підвищення рівня енергоефективності української промисловості. Наразі Україна споживає у 3-4 рази більше енергії ніж у середньому в ЄС. У деяких галузях частка споживання енергії сягає 40% від загальних виробничих витрат. Однак, лише деякі підприємства вживають заходів із скорочення витрат на енергію.

Пілотні проекти складатимуться з 3 етапів – детального енергоаудиту, розробки рентабельних проектів з енергоефективності та підтримки у впровадженні проектів.

«Консультування підприємств щодо енергоефективності» є проектом технічного співробітництва з МЕРТ, що впроваджується GIZ починаючи з березня 2017 року на замовлення Федерального Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини. Проект сприяє досягненню стратегічної цілі Мінекономрозвитку – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.

GIZ підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті