Волкер: «Проведення справедливих виборів на Донбасі неможливе»

Волкер: «Проведення справедливих виборів на Донбасі неможливе»

У Держдепі вважають, що тільки розгортання миротворців ООН дасть змогу провести тут вибори

Волкер: «Проведення справедливих виборів на Донбасі неможливе»
Курт Волкер на лінії розмежування
Facebook OSCE

Проведення виборів на Донбасі, на підконтрольних сепаратистам територіях, суперечить Мінським угодами. Про це на форумі «Ялтинська європейська стратегія», який проходить у Києві, заявив спеціальний представник Держдепартаменту США по роботі в Україні Курт Волкер, передає Радіо Свобода.

За словами Волкера, станом на сьогодні проведення вільних і справедливих виборів на Донбасі не є можливим. У людей, які проживають у зоні бойових дій, немає можливості почувати себе в безпеці і брати участь у передвиборній кампанії, вважає спецпредставник США.

«Будь-яке голосування стане кроком назад на шляху до реалізації Мінських угод. Ми підтримаємо тільки легітимні місцеві вибори в легітимні органи влади. Але це стане можливо тільки після розгортання в регіоні миротворчої місії ООН», – сказав Волкер.

Як відомо, 11 листопада проросійські сепаратисти планують провести вибори глав самопроголошених т.зв. «Донецької і Луганської народних республік», а також вибори в свої «парламенти».

Український представник в контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко в зв'язку з цим звинуватила Москву в свідомому загостренні ситуації на сході України.

Нагадаємо, раніше Курт Волкер опублікував відео, в якому російська військова техніка в'їжджає в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті