Відеопрограма на основі АІ, яка заміняє одне обличчя на інше, може викликати хаос у суспільстві – конгресмени

Відеопрограма на основі АІ, яка заміняє одне обличчя на інше, може викликати хаос у суспільстві – конгресмени

Коли в розвитку технологій немає жодних кордонів, це справді стає небезпечно, вважають політики

Відеопрограма на основі АІ, яка заміняє одне обличчя на інше, може викликати хаос у суспільстві – конгресмени
фото Shutterstock

Американські політики все більше турбуються про технологію deepfake – новий тип штучного інтелекту, який може редагувати відео, при цьому підміняючи одне обличчя іншим мінімальними зусиллями, пише HighTech.

Ініціативна група з трьох законодавців вже надіслала лист директору Національної розвідки Дену Коутсу з проханням оцінити загрозу, яку представляє нова форма фальсифікації.

У листі йдеться, що «дуже реалістичні цифрові підробки», які показують «переконливі зображення людей, що роблять або говорять те, що вони ніколи не робили», можуть бути використані для шантажу і дезінформації.

«Оскільки ця технологія стає все більш доступною, вона може становити загрозу для публічного дискурсу та національної безпеки Сполучених Штатів», – зазначають автори листа з Палати представників Адам Шифф, Стефані Мерфі та Карлос Курбело.

У заяві для преси Курбело також зазначив, що «такі підробки мають потенціал зруйнувати всі аспекти нашого суспільства і викликати небезпечні міжнародні та внутрішні наслідки. Як і у випадку з будь-якою загрозою, наша розвідка має бути готова боротися з ними».

На цьому відеоролику можна побачити екс-президента Барака Обаму, який говорить дивні речі – яких насправді не говорив, наприклад, обзиває Дональда Трампа «шматком лайна». Потім «Обама» пояснює, що насправді екс-президент ніколи такого не казав, а глядачі бачать лише майстерну підробку, в якій програма, імітуючи міміку однієї людини, переносить їх на інше обличчя.

«Обама» закликає інтернет-спільноту бути вкрай уважною, прискіпливо ставитися до будь-якої інформації і вчитися відрізняти фейки.

Deepfakes вперше з'явилися в 2016 році, коли користувачі Reddit почали використовувати передові дослідження АІ, щоб вставляти обличчя знаменитостей в порно. Такі інструменти на основі АІ можуть перетворювати людей на віртуальних маріонеток, синхронізуючи їх роти з чужим мовленням, змушуючи їх танцювати і т.п.

Нагадаємо, Пентагон інвестує $2 млрд в розвиток штучного інтелекту для військових потреб.

Між тим вчені створили штучний інтелект, який визначатиме, чи є в людини депресія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті