Волкер: вбивство Захарченка суттєво ситуацію на Донбасі не змінило

Волкер: вбивство Захарченка суттєво ситуацію на Донбасі не змінило

Крім того, спецпредставник США категорично виступає проти проведення виборів в самопроголошених «народних республіках» та введення миротворців на умовах РФ

Волкер: вбивство Захарченка суттєво ситуацію на Донбасі не змінило
Курт Волкер на лінії розмежування
фото Facebook OSCE

Вбивство ватажка самопроголошеної «Донецької народної республіки» Олександра Захарченка суттєво ситуації на Донбасі не змінило. Про це заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер, передає DW.

«Оскільки Росія контролює цю територію, то незалежно від його вбивства, немає ніяких змін в ситуації. Вони контролюють військові сили, продовжують тиск на Україну і продовжують фазу конфлікту», – сказав він.

Волкер вважає призначення виборів у самопроголошених республіках кроком назад в імплементації Мінських домовленостей та додав, що такі вибори є незаконними. Сполучені Штати підтримують проведення місцевих виборів на Донбасі після досягнення умов безпеки, але наразі  цих умов для волевиявлення не досягнуті, і законні вибори провести неможливо.

Крім того Волкер наголосив, що неможливо виконати всі умови РФ щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, зокрема, вести прямі переговори з бойовиками.

«Росія наполягає на тому, щоб це була обмежена (миротворча місія), тільки для того, щоб захищати спостерігачів ОБСЄ, а не для того, щоб була гарантована безпека в регіоні. При цьому вона наполягає, щоб велися переговори безпосередньо з так званими «народними республіками», а не з самою Росією», – підкреслив він.

Нагадаємо: 31 серпня в ресторані «Сєпар» в результаті потужного вибуху загинув глава ДНР Олександр Захарченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті