Мер Лондона виступає за повторний референдум

Мер Лондона виступає за повторний референдум

Садік Хан наразі бачить лише два варіанти Brexit: з поганою угодою або взагалі без неї

Мер Лондона виступає за повторний референдум
фото pixabay.com

Мер британської столиці Садік Хан закликав провести ще один референдум щодо членства Великобританії в Євросоюзі на тлі того, що плани та переговори прем’єр-міністра країни щодо Brexit зайшли в глухий кут. Про це повідомляє Reuters.

Мер Лондона, який є членом Лейбористської партії, заявив, що Британія отримає або погану угоду, або вийде взагалі без неї. Обидва варіанти, на його думку, є «неймовірно ризикованими» для Британії. Крім того, Садік Хан повідомив, що Brexit несе в собі небезпеку для економіки та робочих місць.

У колонці для видання The Guardian він написав наступне:

«Пройшло вже майже два роки та три місяці після референдуму щодо виходу Британії з ЄС. Не секрет, що я виступав за те, щоб Великобританія залишилась в ЄС, і я сказав, що будь-яка форма Brexit… призведе до зниження робочих місць. Меншому процвітанню та скороченню ролі Великобританії на світовій арені. Однак британський народ обрав покинути ЄС. Я поважаю цей вибір. Ось чому після референдуму я висловив підтримку уряду. Незважаючи на різні погляди, я тісно співпрацював з секретарем Brexit та іншими міністрами, щоб домогтись найкращого ймовірного рішення… Сумна правда полягає в тому, що Терезі Мей не вдалось узгодити позицію стосовно Brexit зі своєю партією, не говорячи вже про угоду з ЄС».

Британія має вийти з ЄС 29 березня 2019 року, але з огляду на те, що плани Терези Мей ще не прийняті, деякі парламентарі та бізнес-лідери все частіше виступають на користь проведення ще одного референдуму.

Сама Мей неодноразово виключала ймовірність проведення повторного референдуму після голосування, яке відбулось 2 роки тому.

Як повідомлялось, останнє опитування показало, що якби був проведений ще один референдум, більшість британців би обрала залишатись в ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті