Регулятор оприлюднив проект структури валютного регулювання

Регулятор оприлюднив проект структури валютного регулювання

Він набуде чинності разом із введенням у дію закону «Про валюту та валютні операції» 7 лютого 2019 року

Регулятор оприлюднив проект структури валютного регулювання
Фото: Shutterstock

Національний банк України оприлюднив проект структури валютного регулювання. Він набуде чинності  разом із введенням у дію закону «Про валюту та валютні операції» 7 лютого 2019 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Так, на відміну від заплутаної чинної бази з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, нова база нормативно-правових актів буде простою.

Вона складатиметься з семи нових ключових нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, які визначатимуть: структуру валютного ринку та правила торгівлі іноземною валютою та банківськими металами; порядок розрахунків, операцій із купівлі та переказів іноземної валюти на території України та за кордон; транскордонне переміщення готівкової національної та іноземної валюти, банківських металів, а також цінних паперів у документарній формі банками, юридичними та фізичними особами; загальний перелік заходів захисту для можливого застосування Національним банком, критерії та порядок їх запровадження, умови їх подовження та дострокового припинення; перелік запроваджених заходів захисту та порядок їх застосування (антикризова постанова, що має тимчасовий характер); інші інструменти стабілізації грошово-кредитного ринку (резервування за валютними операціями), а також повідомлювальну систему збору інформації про валютні операції; порядок дотримання граничних строків розрахунків, встановлених Національним банком.

«Розроблення структури валютного регулювання – це перший крок до втілення закону «Про валюту та валютні операції» в життя. Далі ми наповнюватимемо їх змістом. При цьому проект кожної з постанов ми плануємо обговорити з банківською та експертною спільнотою, перш ніж остаточно завершити їх опрацювання та оприлюднити їх фінальну версію для ознайомлення громадськості за місяць до набуття ними чинності», – повідомив заступник голови центробанку Олег Чурій.

Відповідно до закону «Про валюту та валютні операції», низку кроків для лібералізації валютного регулювання буде запроваджено одразу після початку дії закону. Зокрема, граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами буде розширено до 365 днів (нині він становить 180 днів); буде скасовано валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 000 грн; індивідуальні валютні ліцензії буде скасовано, натомість з’явиться система електронних лімітів; буде скасовано санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків; буде дозволено онлайн-купівлю іноземної валюти фізичними особами, при цьому на такі операції поширюватиметься аналогічний ліміт, як і на купівлю готівкової валюти (нині – до 150 000 грн на день в еквіваленті).

Нагадаємо: 21 червня цього року Верховна Рада з третьої спроби прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про валюту».

Закон покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні. Наразі таким основним нормативно-правовим актом є декрет Кабінету міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 1993 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло