Верховна Рада посилила захист бізнесу під час проведення досудового розслідування

Верховна Рада посилила захист бізнесу під час проведення досудового розслідування

За відповідний законопроект проголосували 321 народний депутат

Верховна Рада посилила захист бізнесу під час проведення досудового розслідування
Фото: УНІАН

Верховна Рада посилила захист бізнесу під час проведення досудового розслідування у відповідь на численні звернення суб’єктів господарювання про можливі факти порушення їх прав та законних інтересів правоохоронними органами.

За відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» №8490, так званий «МаскиШоуСтоп-2», проголосували у вівторок за основу і в цілому 321 народний депутат.

«Проект Закону спрямований на забезпечення неухильного дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час досудового розслідування кримінальних правопорушень та посилення відповідальності службових, посадових осіб правоохоронних органів за неналежне виконання покладених на них обов’язків під час досудового розслідування», – йдеться у поясненні до документу.

Як зазначається, документ передбачає можливість подання клопотання про закриття кримінального провадження, яке слідчий, прокурор буде зобов’язаний розглянути в строк не більше 3 днів з моменту подання і задовольнити за наявності відповідних підстав, а у разі відмови оскарження такого рішення до суду.

Такі зміни дозволять попередити випадки безпідставного продовження строків досудового розслідування у кримінальному проваджені, в якому жодній особі не повідомлено про підозру, що призводить до завдання шкоди особам, які не є підозрюваними, однак стосовно яких фактично проводяться процесуальні дії.

Нагадаємо, у червні поточного року Мінюст презентував другий законопроект у межах ініціативи #МаскиШоуСтоп, яким пропонується ввести персональну відповідальність правоохоронця за порушення прав підприємця.

Як писав Mind, минулого року в межах правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я маю право!» був виділений окремий напрямок – захист підприємств від безпідставних обшуків з боку правоохоронців. У його рамках було розроблено та прийнято закон, який увів низку новацій, котрі унеможливили проведення так званих масок-шоу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло