Qatar Airways втратила $69 млн через блокаду з боку Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту та Бахрейну

Qatar Airways втратила $69 млн через блокаду з боку Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту та Бахрейну

Збитки компанії також були обумовлені необхідністю відкривати нові маршрути

Qatar Airways втратила $69 млн через блокаду з боку Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту та Бахрейну
фото pixabay.com

Катарська національна авіакомпанія Qatar Airways заявила, що втратила $69 млн  за рік, який закінчився 31 березня, посилаючись на міжарабську кризу, у зв’язку із якою компанії заборонили працювати в чотирьох країнах регіону. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет та Бахрейн заборонили Qatar Airways з червня 2017 року через суперечку з владою Катару.

«Цей бентежний рік вплинув на наші фінансові результати», – сказав у своєї заяві головний виконавчий директор авіаперевізника Акбар аль-Бейкер.

Qatar Airways підрахувала, що за цей рік перевезла 29,2 млн пасажирів у порівнянні з 32 млн роком раніше.

Через регіональний конфлікт Qatar Airways довелось закрити 18 напрямків, в тому числі до популярних міст в Саудівській Аравії та ОАЕ. Крім того, їй довелось збільшити видатки та використовувати більш тривалі рейси на деяких маршрутах, щоб оминути повітряних простір чотирьох країн.

Втім в офіційних звітах повідомляється, що авіаперевізник відкрив ряд нових напрямків та збільшив кількість рейсів та існуючих маршрутах.

«Нові напрямки пов’язані із витратами на запуск та необхідністю забезпечнн присутності на ринку, що призвело до чистих збитків», – пояснили в авіакомпанії.

Прибуток компанії за 2017-2018 фінансовий рік склав $2,6 млрд.

Нагадаємо: 5 червня 2017 року Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет та Бахрейн розірвали усі дипломатичні зв’язки із Катаром у зв’язку із тим, що начебто Доха фінансує тероризм та втручається у справи інших країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті