Volkswagen показала свій концепт водневого вантажного фургону

Volkswagen показала свій концепт водневого вантажного фургону

Crafter HyMotion матиме запас ходу до 500 км та заряджатиметься всього за 4 хвилини

Volkswagen показала свій концепт водневого вантажного фургону
фото www.vwpress.co.uk

В рамках більш широкого впровадження нових автомобілів з нульовим рівнем викидів Volkswagen оголосив про нову концепцію водневого вантажного фургону. Про це повідомляє Newatlas.

Зазначається, що новий Crafter HyMotion було розроблено із врахуванням більш тривалих поїздок та розраховано на перевезення більших вантажів, ніж його попередник з електроприводом eCrafter, запущений автовиробником в 2016 році.

eCrafter був призначений для більш коротких поїздок в межах міст, оскільки запас ходу фургону складав 173 км. Crafter HyMotion смаєх такий же електродвигун у 100кВт, але використовує водневі цистерни ємністю 7,5 кг, які дозволяють збільшити запас ходу до 500 км. Витрата палива, як повідомляється, становить 1,4 кг водню на 100 км, а повторна зарядка займає всього 4 хвилини.

Автовиробник стверджує, що Crafter HyMotion може нести таке ж корисне навантаження, що і сучасні дизельні транспортні засоби. Зокрема,завдяки обіцяним збільшеному діапазону ходу та швидкій заправці ці транспортні засоби на водневих паливних елементах чудово підходять для доставки вантажів на довгі відстані.

Видання повідомляє, що наразі водневі транспортні засоби є більш дорогими, ніж електромобілі, хоча очікується, що в найближчій час, витрати на виробництво знизяться і до 2025 року вони коштуватимуть як звичайні електрокари.

З огляду на це, Crafter HyMotion поки залишається концептом, хоча VW говорить, що технологія «знаходиться у безпосередній близькості до виробництва» і почнеться одразу, як з’явиться необхідна інфраструктура та здешевіють компоненти.

Нагадаємо: у червні цього року автовиробник Hyundai підписав угоду з німецьким брендом Audi щодо співпраці в галузі технологій водневих автомобілів.

Автовиробник Toyota також вирішив подвоїти свої інвестиції в розробку водневих автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті