Клімкін: Україна не дозволить Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам

Клімкін: Україна не дозволить Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам

Україна немає «чіткої стратегії» щодо українських громадян угорського походження

Клімкін: Україна не дозволить Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін
Фото: МЗС України

Україна не дозволить Угорщині роздавати свої паспорти українським громадянам і продовжить діалог з Угорщиною про пролонгацію перехідного періоду закону «Про освіту», повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заяву міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

«Наслідки (відео, оприлюдненого в ЗМІ, про процедуру видачі угорських паспортів українським громадянам. – Mind) будуть дуже простими. Ми з угорцями сядемо знову, будемо говорити, яким чином продовжується перехідний період закону «Про освіту». Це для них важливо. Теми для розмови з угорцями ми маємо, але в принципі є червона лінія – вони не будуть роздавати громадянство просто так, і не будуть маніпулювати...», – сказав Клімкін у ефірі телеканалу «1 + 1» вранці в п'ятницю.

За словами міністра, він планує обговорити зі своїм угорським колегою те, «яким чином Угорщина здійснює фінансування українських громадян» угорського походження. Він розповів, що тільки минулого року 22 000 українських громадян угорського походження отримали допомогу від Угорщини – «Це означає, що кожен п'ятий, кожна сім'я отримує цю допомогу».

Також Клімкін повідомив, що Україна наразі перевіряє, «яким чином, в яких грошах, через які механізми» ця допомога надається.

Коментуючи відео, яке днями з'явилося в ЗМІ і яке підтверджує, що Угорщина видає свої паспорти українським громадянам, Клімкін наголосив: «Деякі думають, що проблема з цим відео тільки в роздачі громадянства, проблема і в цьому заклику... Це реально заклик до порушення нашого законодавства і маніпуляція».

На думку міністра, в України немає «чіткої стратегії» щодо українських громадян угорського походження.

«Ми насправді не маємо чіткої стратегії, як підтримувати наших українців угорського походження... Ми повинні там бути присутніми... Ми повинні їх зрозуміти і їм допомогти, не угорці, а ми, а в крайньому випадку ми разом з угорцями, але не угорці самі, як це відбувається сьогодні... Ми повинні разом і не дозволяти цього робити Угорщини тільки самій», – наголосив він.

Як писав Mind, Угорщина у відповідь на паспортний скандал у Береговому погрожує «сповільнити» шлях України в ЄС. Угорський міністр заявляє, що подвійне громадянство в Європі – поширена річ.

Нагадаємо: днями агентство «Укрінформ» оприлюднило відео, отримане з власних джерел, відзняте в угорському консульстві, на якому видно, що процедура надання другого громадянства супроводжується келихом шампанського та інструкціями – не повідомляти про отримання документів українській владі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло