Адміністрація президента закликає уряд запобігти підвищенню цін на пальне

Адміністрація президента закликає уряд запобігти підвищенню цін на пальне

АП направила звернення з метою вжиття заходів з мінімізації загроз енергетичної безпеки

Адміністрація президента закликає уряд запобігти підвищенню цін на пальне

Адміністрація президента направила звернення до Кабінету міністрів з проханням вжити заходів для мінімізації загроз енергетичній безпеці України в зв'язку зі змінами ситуації на світових ринках нафти, нафтопродуктів і зрідженого газу, повідомляє enkorr. 

За оцінками «Консалтингової групи А-95», в разі підвищення цін на нафту до $100/бар, розрахункова роздрібна ціна бензину А-95 в Україні підвищиться на 6,3 грн / л (це 37,75 грн /л за А-95), ДТ – на 7 грн / л (36,25 грн/л).

«З огляду на посилення загроз енергетичній безпеці України в зв'язку зі зміною ситуації на світовому ринку нафти, нафтопродуктів і зрідженого газу, і на ринках основних імпортерів цих продуктів в Україні, просимо проаналізувати ситуацію на зазначених ринках, прийняти комплексні заходи, спрямовані на запобігання та мінімізацію загроз енергетичній безпеці країни», – йдеться у зверненні від 6 вересня.

Зазначається, що конкретних загроз АП не виокремило. Проте звернення було направлене в період активного росту роздрібних цін на бензин, дизельне паливо і скраплений газ.

З початку вересня середня ціна бензину і дизельного палива на АЗС зросла на 1,1 грн/л, LPG – на 80 коп/л. Основна причина – різке ослаблення гривні. Зазначається, що за останні 2 місяці вона девальвувала майже на 5% – з 26,87 грн/$ на 1 серпня до 28,11 грн/$ на 25 вересня.

Останні два тижні також спостерігається різке підвищення світових цін на нафту. 25 вересня ціна марки Brent перевищила позначку в $80/бар. З початку вересня вона подорожчала на 4%. Напередодні два великих світових нафтотрейдера, компанії Trafigura і Mercuria, заявили, що ціни на нафту в кінці 2018 – початку 2019 року повернуться до позначки $ 100 / бар. через скорочення експорту сировини з Ірану на тлі американських санкцій.

Зазначається, що КМУ направило звернення АП для опрацювання до Міністерства економічного розвитку і торгівлі. МЕРТ в свою чергу направило відповідне доручення в тому числі НАК «Нафтогаз України». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло