ФГВФО та Нацбанк розпочали другий етап продажу заставлених активів за «голландською моделлю»

ФГВФО та Нацбанк розпочали другий етап продажу заставлених активів за «голландською моделлю»

Наразі непродані під час першого етапу права об’єднані у пули та передані для реалізації за «голландською моделлю» компаніям ТОВ «Дебтекс Україна» та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн»

ФГВФО та Нацбанк розпочали другий етап продажу заставлених активів за 	«голландською моделлю»
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) спільно з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розпочинають другий етап продажу за «голландською моделлю» заставлених у НБУ прав вимоги за кредитними договорами неплатоспроможних банків. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«Національний банк України спільно з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розпочинають другий етап продажу за «голландською моделлю» заставлених у НБУ прав вимоги за кредитними договорами неплатоспроможних банків балансовою вартістю 11,5 млрд грн, які раніше в рамках пілотного проекту з пакетного продажу активів виставлялись на торги радниками з продажу активів First Financial Network (FFN) та The Debt Exchange (DebtX)», – йдеться в повідомленні.

Наразі непродані під час першого етапу права об’єднані у пули та передані для реалізації за «голландською моделлю» компаніям ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX) та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (дочірня компанія FFN), – у межах спільного пілотного проекту НБУ та ФГВФО, який розпочав роботу ще на початку 2017 року.

Як зазначив директор Департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник, усі потенційні покупці від 24 вересня можуть отримати доступ до віртуальної кімнати даних ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн», у якій вже розміщена детальна інформація про пул кредитів, умови та порядок проведення електронних торгів.

«За два-три тижні очікується відкриття такої віртуальної кімнати даних компанією ТОВ «Дебтекс Україна». Сподіваємося, що другий етап торгів з продажу кредитів пулами за «голландської моделлю» виявиться успішним та дозволить реалізувати їх за ринковою вартістю», – додав Ігор Будник.

Нагадаймо, 1 грудня минулого року Нацбанк дозволив продавати активи неплатоспроможних банків за «голландською моделлю».

На першому етапі ФГВФО здійснював продаж цих активів окремими лотами у системі «ProZorro.Продажі» за «голландською моделлю», в результаті чого продано кредитів балансовою вартістю 819,6 млн грн.

НБУ за неповних дев’ять місяців 2018 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,1 млрд грн, що майже вчетверо  більше,  ніж за аналогічний період минулого року. З них від реалізації активів за «голландською моделлю» НБУ отримав понад 373 млн грн.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло