Не утилізувати, а у виробництво: як для «Мотор Січ» незаконно продали ракети

Не утилізувати, а у виробництво: як для «Мотор Січ» незаконно продали ракети

Покупця знайшли ще до укладання контракту на утилізацію

Не утилізувати, а у виробництво: як для 	«Мотор Січ» незаконно продали ракети
Ракета Х-55 в музеї ВПС ЗС України
Фото : wikipedia

Турбореактивні двигуни було незаконно продано в Україну, а складові частини Х-31 використовували для повторного виробництва замість утилізації. Про це з посиланням на деталі слідства пише «Комерсант».

Так, до групи злочинців, що вчинили розкрадання, входили екс-гендиректор ПАТ «Турєвське машинобудівне конструкторське бюро «Союз» (ТМКБ «Союз») Микола Яковлєв, комерційний директор КТРВ Віктор Ваган, колишні генеральний і виконавчі директори федерального казенного підприємства «Державний казенний науково-випробувальний полігон авіаційних систем» (ФКП ГкНІПАС) Олег Пронін і Володимир Ніязов, керівник договірного відділу по поставкам сировини ЗАТ «Південно-Уральський спеціалізований центр утилізації» (ЮУрСЦУ) Ігор Малолеткін і підприємець Михайло Дзама.

Для розкрадань зловмисники використовували держконтракт №10209.1005403.16.021, укладений в липні 2010 року між Мінпромторгу Росії і ФКП ГкНІПАС, у рамках якого останні мали утилізувати 4145 авіаційних керованих ракет.

При цьому ще до укладення контракту з міністерством, вважає слідство, Микола Яковлєв знайшов покупця для двигунів, яким виступило українське ВАТ «Мотор Січ», що отримало і прийняло від Віктора Вагана відповідну «комерційну пропозицію».

Після того як у ФКП ГкНІПАС з військової частини №41952, розташованої в Мигалово (Твер) надійшли на утилізацію ракети Х-55, керівники полігону підготували документи на технологічний процес «Розбирання виробів», відповідно до якого від'єднані двигуни були упаковані в тару, представлену КТРВ, і залишені на зберігання на території полігону. У грудні 2010 року керівники полігону відзвітували перед Мінпромторгу про виконані роботи з утилізації ракет, а в січні 2011 року в будівлі ТМКБ «Союз» в підмосковному Литкаріно з представниками «Мотор Січ» був укладений контракт  щодо продажу двигунів за $2,4 млн.

За винятком Яковлєва та Вагана, всі інші учасники групи визнали свою провину. Залежно від ролі кожного з них вони звинувачуються в скоєні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 159 і ч. 4 ст. 226 КК РФ (шахрайство в особливо великому розмірі, а також розкрадання зброї, вибухівки або боєприпасів).

Більше про суть кримінальної справи читайте в матеріалі Mind: «Відлуння ракетних афер: як «Мотор Січ» виявилася втягнутою у міжнародний скандал «.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло