Петро Порошенко пояснив, чому не продає Липецьку фабрику в Росії

Петро Порошенко пояснив, чому не продає Липецьку фабрику в Росії

За словами президента, більше ніякого бізнесу в Росії в нього немає

Петро Порошенко пояснив, чому не продає Липецьку фабрику в Росії
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Петро Порошенко на міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» заявив, що у нього немає бізнесу в Росії і «бути не може». Таким чином Порошенко прокоментував інформацію, яка поширюється в ЗМІ, про те, що він веде бізнес в РФ через офшорні підприємства.

«У мене був бізнес в Росії до війни. Але війна все змінила. Тепер у Порошенка в Росії бізнесу немає і бути не може. Не виправдовуюся. Навпаки, звинувачую своїх політичних опонентів в Україні. Звинувачую їх у відвертій брехні, в чорному піарі, в підіграванні російській пропаганді, в прагненні будь-якою ціною прийти до влади», – сказав Порошенко, передає прес-служба глави держави.

Президент України додав, що Липецька кондитерська фабрика «Рошен», яка йому належить, була заарештована і закрита, в зв'язку з чим, за його словами, її неможливо продати.

Глава держави додав, що Севастопольський морський завод у нього конфіскувала Росія.

«Де-факто його у мене нема, але окупантам дарувати його ніхто не збирається. Я щоразу маніфестую це, вносячи його в свою електронну декларацію, яку відповідно до закону я заповнюю щорічно»,  – підкреслив президент.

У 2014 році робота Липецької фабрики була припинена через арешт рахунків Roshen в Росії за позовом холдингу «Об'єднані кондитери» на 2,4 млрд руб. У квітні 2015 року на майно фабрики було накладено арешт за звинуваченням у шахрайстві на 181,5 млн руб. Арешт не забороняв експлуатацію фабрики, але обмежив операції з майном. З квітня 2017 року кондитерська фабрика законсервована.

«За наказом Путіна як актив вона з перших днів агресії була заарештована. Для чого? Щоб її не можна було ні продати, ні передати. Це – технологія. Він навмисно блокував її продаж, аби дати українській опозиції підстави звинувачувати мене у наявності Липецької  фабрики», – сказав Петро Порошенко.

«Менеджмент «Рошену» ухвалив соломонове рішення: просто взяв і закрив це підприємство. І хто бажає, може поїхати до Липецька і перевірити – замки на воротах, звільнення тисячі людей і зупинка виробництва», – прокоментував президент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло