Російські сили за три роки війни у Сирії вбили близько 8000 мирних жителів – правозахисники

Російські сили за три роки війни у Сирії вбили близько 8000 мирних жителів – правозахисники

Загалом за час участі РФ на стороні Асада, з 2015 по 2018 роки, загинуло понад 18 000 людей

Російські сили за три роки війни у Сирії вбили близько 8000 мирних жителів – правозахисники
фото twitter.com/SyriaCivilDef

За три роки участі російської армії на стороні урядового режиму президента Сирії Башара Асада загинуло понад  18100 людей, включно із 8 тисячами мирних жителів, серед яких 3135 дітей та жінок. Про це повідомляє сирійська правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights.

Правозахисники підкреслюють, що лише за перший рік участі російських сил, сирійським військам вдалось вдвічі збільшити підконтрольну їм територію.

«За 36 місяців російської участі з 30 вересня 2015 року до 30 вересня 2018 року… вдалося зафіксувати смерть 1936 дітей у віці до 18 років, 1199 жінок, 4853 чоловіка, 5233 члена організації «Ісламська держава» та 4875 бойовиків та представників ісламських угрупувань», – йдеться у звіті.

Організація також підкреслює, що хоча російська сторона і продовжує заявляти, що не вбиває мирних жителів і перебуває постійним членом Радбезу ООН, РФ «продовжує вбивати сирійських громадян на тлі мовчання міжнародної спільноти… і робить це під прикриттям боротьби х тероризмом».

Крім того, Syrian Observatory for Human Rights наголошує на нещодавньому використанні Росією кластер них бомб з речовиною Thermite під час авіаударів, яка складається з алюмінієвого порошку та оксиду заліза та яка викликає опіки. Зазначається, що ці бомби вражають цілі в радіусі 20-30 метрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло