ДФС: суд підтвердив правомірність донарахування «Росаві» Жеваго пені у 1,3 млрд грн
За виведення $52,66 млн у офшор з метою економії великих сум при виводі капіталу з України

Апеляційний суд Києва у вересні 2018 року ухвалив позитивне рішення на користь Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (ДФС) і підтвердив правомірність донарахування ПрАТ «Росава» пені у 1,3 млрд грн, йдеться у повідомлені на сайті Офісу.
«В ході проведених контрольно – перевірочних заходів ПрАТ «Росава» Офісом встановлено порушення вимог валютного законодавства в частині недотримання граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД та донараховано пеню у розмірі 1,3 млрд грн», – зазначено у повідомленні.
Так, з 2011 року ПрАТ «Росава» за зовнішньоекономічним контрактом перераховано на користь резидента Великобританії $52,66 млн як авансову оплату за товар – обладнання для виробництва автомобільних шин.
Як зазначається, товар так і не поставлено. Аванс не повертався, хоча однією з вимог українського валютного законодавства є повернення валютних цінностей на територію України у встановлені терміни. Порушення норм валютного законодавства в частині недотримання граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД, призвело до нарахування валютної пені ПрАТ «Росава».
Крім цього, власники британської компанії є резидентами країн з вигідною юрисдикцією стосовно оподаткування (офшор). Тобто фактично валюта була виведена з метою економії великих сум при виводі капіталу з України.
Перерахування ПрАТ «Росава» валютних коштів здійснювалось через обслуговуючий банк – пов’язану особу ПАТ «Банк «Фінанси та Кредит» (товариства мають одного бенефіціарного власника).
ПрАТ «Росава» – найбільший виробник шин в Україні (Біла Церква, Київська область), підконтрольний народному депутату Костянтину Жеваго.
Нагадаємо, на початку травня 2018 року акціонери підприємства прийняли рішення про ліквідацію підприємства.
Пізніше керівнцтво підприємства прокоментувало це рішення. Так, рішення загальних зборів акціонерів, які відбулися 30 квітня 2018 року, по суті є реструктуризацією підприємства в межах законодавства України та відповідає вимогам ринку про розділення різноманітних сегментів: виробництва шин, їх реалізації, маркетингової стратегії тощо.
Як зазначалось, реструктуризація передбачає повне збереження наявних робочих місць, збільшення обсягів виробництва, додаткові інвестиції в підприємство, створення після реструктуризації нових робочих місць у кількості не менше 75-125 осіб щороку.
Як писав Mind, минулого року суд оштрафував Жеваго на 8,3 млн грн на користь його ж збанкрутілого банку. Генпрокуратура розслідує незаконне виведення керівництвом банку активів на понад 1 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].