Суд оштрафував Жеваго на 8,3 млн грн на користь його ж збанкрутілого банку

Суд оштрафував Жеваго на 8,3 млн грн на користь його ж збанкрутілого банку

Генпрокуратура розслідує незаконне виведення керівництвом банку активів на понад 1 млрд грн

Суд оштрафував Жеваго на 8,3 млн грн на користь його ж збанкрутілого банку
Фото УНІАН

Шевченківський районний суд Києва постановив стягнути з бізнесмена Костянтина Жеваго 8,3 млн грн на користь банку “Фінанси та Кредит”, який раніше належав Жеваго, а наразі ліквідується.

Відео з засідання суду оприлюднив на своїй Facebook-сторінці журналіст Олександр Дубінський.

Шевченковский суд взыскал с Жеваго 8.5 млн гривен в пользу банка «Финансы и Кредит». Напомню, вкладчики обвиняют Жеваго в доведении банка до банкротства.

Опубликовано Александром Дубинским 7 сентября 2017 г.

“Стягнути з Жеваго Костянтина Валентиновича на користь ПАТ “Фінанси та Кредит” заборгованість за договором про відкриття кредитної лінії від 31.12.2009 року в розмірі 8 242 982 грн та 123 649 грн судового збору”, – зазначається в рішенні суду.

Нагадаємо, досудовим розслідуванням Генпрокуратури було встановлено, що службові особи банку «Фінанси та Кредит» шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою із посадовими особами НБУ вчинили розтрату коштів «Фінанси та Кредит» шляхом видачі кредитів пов`язаним із банком особам: а саме ПАТ «ЗТФ Краз», ПАТ «АвтоКраз», та ПрАТ «Росава», на загальну суму 0,97 млрд грн, що є особливо великим розміром.

Генпрокуратура в рамках кримінального провадження цікавилася не тільки сумнівним списанням $54 млн банку «Фінанси та кредит» із коррахунку Meinl Bank AG (Австрія), а й $59 млн – з коррахунку в Bank Frick & Co.AG (Ліхтенштейн).

За даними слідчих, списання відбулося приблизно через два тижні після визнання «ФіК» неплатоспроможним (17 вересня 2015 р.). Відповідно до судових матеріалів, ці кошти були надані банком як забезпечення під кредити, видані згаданими іноземними банками для Nasterno Comercial Limited, кінцевим бенефіціаром якої, за даними слідства, був колишній помічник депутата Костянтина Жеваго Олександр Демченко.

Як вже розповідав Mind, ліквідатор банку «Фінанси та кредит» домігся винесення в судах рішень на користь банку щодо низки компаній-боржників, на загальну суму понад 2,5 млрд гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло