Хімічний холдинг «Фосагро» продав українську «дочку»

Хімічний холдинг «Фосагро» продав українську «дочку»

Через санкції України проти російських виробників мінеральних добрив

Хімічний холдинг «Фосагро» продав українську «дочку»
Фото: Shutterstock

Хімічний холдинг «Фосагро» продав своє дочірнє підприємство в Україні – ТОВ «Фосагро-Україна», повідомляють «Ведомости». Як зазначається, це випливає зі списку афілійованих осіб компанії.

Так, за інформацією видання, першим на це звернув увагу «Інтерфакс». Агентству в «Фосагро» підтвердили вихід з української «дочки» та відмовились від подальших коментарів.

Нагадаємо, навесні Україна ввела санкції проти «Фосагро», «Єврохіму», «Уралхіма» і ряду інших російських виробників мінеральних добрив. Обмеження діятимуть як мінімум три роки.

Дії України не несуть негативних наслідків для компанії, говорив тоді гендиректор «Фосагро» Андрій Гур'єв. За його словами, компанія зможе швидко переорієнтувати цей обсяг на ринки Росії та інших країн. «Вжиті заходи в першу чергу негативно позначаться на місцевих аграріях <...> саме російська продукція протягом останніх років залишалася найбільш ефективним способом задоволення внутрішніх потреб сільського господарства в Україні», – зазначав Гур'єв.

В кінці травня «Фосагро» вирішила припинити відвантаження продукції українським споживачам.

Нагадаємо, про відхід з українського ринку оголосив також «Єврохім». Компанія продала українську «дочку» ще в травні. Як зазначається у системі YouControl, станом на 30 вересня 2018 року кінцевими бенефіціарними власниками ДП «Агроцентр Єврохім-Україна» є Дмитро Завірюха та Сергій Тузинський.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті